Prieteni Pescari

Poseidon

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 11:51:52 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Poseidon  (Citit de 4039 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
baxter
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Marți 04 Septembrie 2007, 23:19:33 »

Care ati pescuit in balta asta? Am fost am vazut-o,am vb si cu patronu si cu paznicu,dar ma intereseaza cineva care a pescuit acolo si daca a prins ceva!Ptr. 40 ron /ziua si ai voie doar 3 kg de peste,ma mir poate este vreun monstru de are pretul asta !!Oricum de cate ori am trecut pe acolo nu am vazut nici un pescar.Balta se afla la 1000m dupa Strunga !
Memorat
Mishu88
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Joi 31 Martie 2011, 23:16:51 »

Salut! Sunt nou pe forum si in asociatia prieteni pescari, sunt un pescar amator si as dori sa-mi cer scuze preventiv pentru eventualele erori de postare sau de editare. As dori sa va intreb cum as putea ajunge la lacul Poseidon din apropierea Iasiului? Daca ati putea anexa si o harta si niste detalii de interes cum ar fi taxa, ce specii sunt, daca exista optiunea c&r, si daca ati prins. Multumesc anticipat Cheesy
« Ultima modificare: Joi 31 Martie 2011, 23:18:58 de către Mishu88 » Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #2 : Vineri 01 Aprilie 2011, 22:46:44 »

cine te-a indrumat pe lacul asta nu cred ca iti este prieten  ,ori ii place sa curetze caras de 10-15 cm  Trist
« Ultima modificare: Vineri 01 Aprilie 2011, 22:48:21 de către radu_bug » Memorat
ironick
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 01 Aprilie 2011, 23:02:18 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ii poti gasi pe cei care fac reclama pentru Poseidon

PS. Eu nu sunt interesat de acea balta si prin urmare putem presupune ca nici macar nu stiu unde se afla ori ce se prinde acolo.  Rinjet
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Sâmbătă 02 Aprilie 2011, 09:40:11 »

PS. Eu nu sunt interesat de acea balta si prin urmare putem presupune ca nici macar nu stiu unde se afla ori ce se prinde acolo.  Rinjet

Nu pierzi nimic stai linistit  Risete! Anul trecut am fost acolo pentru prima si ultima data . Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Mishu88
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Sâmbătă 02 Aprilie 2011, 17:44:51 »

Multumesc de raspunsuri, am sa ma reorientez. Nu m-a indrumat nimeni, doar vazusem ca pe 1 aprilie se deschide sezonul de pescuit pe Poseidon si am plecat de la premisa ca daca se deschide inseamna ca a fost si populat Cheesy . Aveti ceva recomandari nu foarte departe de Iasi?
Memorat
nicu 2
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Sâmbătă 02 Aprilie 2011, 22:08:15 »

La Poseidon ai doua solutii:
Cea mai sigura:
a. 2-3 lansete de crap si dai la boiles. Nadesti cu prastia si cu saculeti solubili. Trebuie lansat pe mijlocul baltii. Eu am dat cu Squid-octopus si solubile Mandarine anul trecut. Squid a mers intotdeauna.
b. 2 lansete cu boiles si o lanseta feeder. La boiles faci ca mai sus, iar la feeder faci nada pt crap cu porumb de conserva si ce mai crezi. Pui in carlig porumb... Nadesti cu prastia.

La boiles scapi putin de carasul f mic ( nu in totalitate pt ca am prins caras de 30gr si la boiles  Rinjet ).
La feeder cu porumb in carlig se baga si carasul mic, iar crap am prins pana la 1kg.
Cel mai mare crap prins de mine a fost de 4,2 kg. Din 6 partide anul trecut 3 au fost cu rezultat, restul..., insa recunosc ca nu sunt pescar de crap specializat pe boiles.

PS Joi dupa amiaza am vazut ca hraneste pestele cu barca. Au aruncat 4 saci de uruiala pe linia de mijloc a baltii. De aia e indicat sa arunci pana acolo.
Nu cred ca a populat de mult, deci pestele scade ca numar, noroc cu pescarii C&R altfel nu prea mai gasesti ceva.

LE Uitasem, cel mai bine a mers dupa amiaza, incepand cu ora 15. Sau f dimineata daca era nadit cu o zi inainte.
« Ultima modificare: Sâmbătă 02 Aprilie 2011, 22:13:23 de către nicu 2 » Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.041 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 16 Octombrie 2017, 05:52:59
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.