Prieteni Pescari

Barca pneumatica

Miercuri 23 Iulie 2014, 18:51:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Barca pneumatica  (Citit de 45951 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« : Joi 25 Octombrie 2007, 12:02:23 »

Cred ca majoritatea pescarilor si-au pus aeeasi intrebare ca si mine: unde gasesc o barca pneumatica de calitate, ieftina, si cu placa de motor?
Am consultat mai multe site-uri de specialitate (majoritatea rusesti), am mai citi pe forumuri...insa deocamdata n-am gasit si ceva sa se potriveasca bugetului.... Trist
Poate are cineva vreun pont, ceva?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #1 : Joi 25 Octombrie 2007, 12:07:55 »

Kingfisher,2.4 metri. Rinjet
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Joi 25 Octombrie 2007, 13:20:06 »

E putin cam scumpa pt. puterile mele.....
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #3 : Joi 25 Octombrie 2007, 14:14:12 »

Mai apar nunturi de gen.O barca buna,cu placa motor,mai jos de banii astia nu cred ca gasesti.
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Joi 25 Octombrie 2007, 14:50:03 »

eu am sa imi iau Energofish!fara dubiu e mult mai buna decit King.podeaua e mult mai teapana! sugubat sugubat sugubat
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #5 : Joi 25 Octombrie 2007, 15:07:33 »

eu am sa imi iau Energofish!fara dubiu e mult mai buna decit King.podeaua e mult mai teapana! sugubat sugubat sugubat

Energo e cam grea, zic eu. In plus am auzit o poveste de groaza cum ca ar fi pocnit balonul in zona vaslei la un cetatean.  Shocked
  o varianta sunt cele rusesti cu placa, aduce un individ de la pescarul.com.

ete anuntul: Vand barci pneumatice. Toata gama de barci din cauciuc "rusesti" pentru "toate buzunarele" cu sau fara placa pentru motor, pret de la 150 Euro, Tel.0722880939 
  si ete si linkul: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

* barci cu pret pescarul com.JPG (93.83 KB, 958x613 - văzut 2448 ori.)
« Ultima modificare: Joi 25 Octombrie 2007, 15:09:45 de către leba » Memorat

let`em live, they are part of the game!
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 25 Octombrie 2007, 15:49:30 »

La genul asta de ponturi ma refeream....Acu' a mai luat cineva asa ceva, sau primul care indrazneste e si primul care ia tzeapa?

Postat pe:: Joi 25 Octombrie 2007, 15:28:39

Ce ziceti de astea:
E una care are un cadru pt fixare a motorului si e numai 270 euro....
In partea de jos a paginii sunt niste liste de preturi, insa acestea sunt comparabile cu ce gasim si noi prin tzara
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #7 : Joi 25 Octombrie 2007, 16:04:31 »

Uite ce mi-ar place mie:
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Joi 25 Octombrie 2007, 16:46:57 »

Eu cred ca la o barca este foarte importanta hidrodinamica.
Voi cum sunteti pescari de competitie aveti nevoie de o barca care sa “taie” cu usurinta apa.
Cel mai bine se misca cele cu fundul in V.
Degeaba are material gros si podea buna, daca se misca ca o caramida si faci febra musculara la o partida de pescuit ( nu mai zic de viteza de deplasare din concurs  sugubat )
Barca buna si ieftina inca nu s-a inventat, cel putin eu nu am gasit-o inca!
« Ultima modificare: Joi 25 Octombrie 2007, 16:50:00 de către bingogabi » Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Teodor
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 25 Octombrie 2007, 18:13:53 »

Cel mai bine se misca cele cu fundul in V.

Sa-i faci fundul in V e usor, daca iti bagi picioarele in ea (de barca).  Evil

PS.
Am auzit ca iesit o moda si mai noua: sa-ti bagi anvelopa'n barca.
« Ultima modificare: Joi 25 Octombrie 2007, 18:17:05 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #10 : Luni 29 Octombrie 2007, 09:18:26 »

ar mai fi niste barci importate, va dau linkul:  [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

bajetii sunt de la Iasi dar ma tem ca nu au pe stoc pneumatice... Cum?
Memorat

let`em live, they are part of the game!
dcristea
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 17 Ianuarie 2008, 23:44:42 »

Barci pneumatice de calitate.
« Ultima modificare: Vineri 18 Ianuarie 2008, 11:18:34 de către Teodor » Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 10:21:26 »

Memorat

dcristea
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Marți 22 Ianuarie 2008, 18:52:05 »

Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Duminică 06 Aprilie 2008, 20:31:28 »

Ce parere aveti de barcile [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]. Nu stiu din ce fel de material sunt construite dar sunt mult mai usoare decat un energoteam. Sunt in dubii, vreau sa imi iau o barca si nu stiu ce model. Barca va fi strict pt concursuri si iesiri pe balti gen Manjesti.
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Duminică 06 Aprilie 2008, 20:53:29 »

sint mai mult decit super barcile ! singura problema e pretul care e semnificativ mai mare fata de un Energo sau Kingfischer (diferenta de 7 milioane pentru modele similare ).daca te tine buzunarul ia Allroundmarine  Wink Wink

p.s.:greutatea mare a barcilor Energo e data de podina .dar cind e vorba de stabilitate si pescuit in picioare merita sa iti rupi ghebul cu una de 2,4 macar  Aplauze Aplauze
Memorat

Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Duminică 06 Aprilie 2008, 21:08:59 »

Salut jonah, mi-a zis nick ca tocmai ti-ai achizitionat un energoteam de 2,4. Esti multumit de ea? Am disponibil o suma suficienta atat pt barca cat si pt un eventual motor electric, dar greutatea barcilor ma face sa oscilez intr-o decizie. Deasemenea ma gandeasc sa imi iau o ruseasca si sa mai adun ceva bani pt un RIB si un motor termic pt excursii in delta. Smiley. Pana la concursul de la Manjesti tre sa ma decid.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #17 : Duminică 06 Aprilie 2008, 21:22:26 »

daca vrei barca doar pt concursuri si lacuri(deci pescuit individual, o barca de 2m, 2,2m iti ajunge la talia ta
daca in schimb vrei si delta, dunare,oameni mai multi fara 3m nu ai ce face
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Duminică 06 Aprilie 2008, 21:38:37 »

Sergiu sint ffff multumit de barca .deja am iesit cu ea si cu motorul de 3 ori pe apa .sint incintat de alegerea facuta !! in privinta greutatilor eu am ales sa transport separat placile tego(podina) de barca si  totul e ok.nu iti lua ruseasca pentru ca nu are sens ,oricum vei ajunge tot la un Energo (sau Kingfischer sau Allround etc).in delta iti recomand barcile de fibra  ! parerea mea ca gonflabilele sub 3 metri nu prea au ce cauta pe acolo (diverse motive, nu vreau sa detaliez acum ) Rinjet

p.s.:nu te lua dupa Obi ,barcile de 2 si 2,2 sint f mici ! eu deja ma gindesc la un 2,7m  Muzica Muzica pentru tine un 2,4 e marfa
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #19 : Duminică 06 Aprilie 2008, 22:04:31 »

aici se pune problema de cit calabalic iei cu tine, dar daca esti organizat incapi si in 2m
pescari ca paco si vali stratonov concureaza din barci mici si se descurca mai mult decit onorabil
dupa saru am sa iti mai dau exemple de pescari cu barci mici
Memorat

Pagini: [1] 2 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.029 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 12:56:14
Copyright © 2006-2014 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.