Prieteni Pescari

Propuneri Regulament Cupa Moldovei

Miercuri 22 Noiembrie 2017, 23:57:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Propuneri Regulament Cupa Moldovei  (Citit de 26891 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Duminică 11 Noiembrie 2007, 18:03:09 »

Deschid acest topic in vederea imbunatatirii Regulamentului pentru Cupa Moldovei.Propun urmatoarele amendamente:
1) Folosirea motorului electric pe tot parcursul manselor
2) Folosirea sonarului
3) Micsorarea distantei fata de mal la care este permisa ancorarea la 10 m
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Wizard's Fishing Team
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #1 : Duminică 11 Noiembrie 2007, 19:23:08 »

Este binevenit topicul pe care l-ai deschis,cu mentiunea, sa-si exprime opiniile cei care stiu despre ce e vorba,de teoreticieni,sunt satul. Plictisit
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Duminică 11 Noiembrie 2007, 19:44:56 »

sint de acord cu Alin 100 %.cu mansele tematice mai e de discutat.mie personal imi plac !!  Fir intins
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Duminică 11 Noiembrie 2007, 19:50:48 »

Orice idee e binevenita! Cu siguranta vor fi si multi concurenti care isi vor da cu parerea.... si poate dintre teoreticieni multi vor deveni concurenti. Eu asa sper!

Postat pe:: DuminicĂ 11 Noiembrie 2007, 19:49:23

Si eu optez pentru pastrarea manselor tematice. In felul acesta concursul nu va fi o simpla bibaniada.
Memorat

Wizard's Fishing Team
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 11 Noiembrie 2007, 20:05:48 »

si mai am o propunere.concursurile sa fie organizate cel tirziu pina la jumatatea lunii octombrie.macar sa fie putin mai cald!!  sugubat sugubat
Memorat

DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 11 Noiembrie 2007, 20:08:27 »

Inclusiv Cupa PP!! sugubat
Memorat

Wizard's Fishing Team
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #6 : Duminică 11 Noiembrie 2007, 20:19:30 »

Rinjet De acord,dupa ce am vazut cum aratati la Ciric,concluzia e de la sine.  Risete
Memorat

DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 11 Noiembrie 2007, 20:40:56 »

Si inca nu m-ai vazut dupa mansa a II-a!  sugubat
Memorat

Wizard's Fishing Team
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #8 : Luni 12 Noiembrie 2007, 13:46:56 »

Mai este o varianta de luat in calcul.In loc de manse tematice,punctajul sa se faca la kilogram peste.Adica pestele trebuie sa fie peste dimensiunea legala iar dupa aceea sa fie cumulat la greutate.Am putea sa ne ferim de o bibaniada-avantaj,s-ar prinde peste mai mult-avantaj
Dureaza ceva pana faci un kg de biban pe baltile de pe la noi,ar da sanse mai multor idei de "strategie".
Memorat

stoica stefan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 12 Noiembrie 2007, 15:25:55 »

cred k ar trebui permise folosirea sonarului,a motorului electric,distanta de 10 fata de mal,mansele tematice(aici e cu problema dak nu,sa gasim un anume raport al punctajului bibanului fata de ceilalti rapitori ),problema cu alcoolul  Rugaciune ,si vara pe canicula ar trebui obligatoriu pt sali si stuk agrafe sa ocolim astfel pierderile(nu cred k 15 max 20lei e o investitie prea mare pt 3,4 agrafe).
si ar trebui sa incercam sa fim mai organizati din toate punctele de vedere.
si Cupa Moldovei sa cuprinda  2 concursuri,pt nu ii putem spune Cupa cu doar un singur concurs.

mai trebuiesc discutate multe la capitolul asta,intr-un mod cat se poate de serios.

V-am lasat,va spun fire-ntinse si sa auzim numa de bine  Bere  Bere

Postat pe:: Luni 12 Noiembrie 2007, 15:23:57

si mansele sa fie de 3.5 ore sau 4.

numa bine!
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #10 : Luni 12 Noiembrie 2007, 16:12:13 »

Cu cat avem mai multe opinii,cu atat avem mai multe idei de selectat,asa ca nu va sfiiti.  sugubat
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 12 Noiembrie 2007, 16:59:06 »

mansele sa fie de 4 ore musai.venim la concursuri sa pescuim nu sa facem pauze lungi! Risete   Risete iar faza cu punctarea diferentiata a speciilor e o alta Marie cu aceeasi palarie vis -a vis de mansele tematice .deci raspunsul meu este DA  sugubat  sugubat
Memorat

DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 12 Noiembrie 2007, 23:55:41 »

Deacord ca mansele sa fie de min 4h, mai ales daca concursurile se vor desfasura pina in octombrie. Din partea mea pot fi manse si de 5h daca timpul permite. sugubat sugubat
Memorat

Wizard's Fishing Team
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Marți 13 Noiembrie 2007, 08:04:43 »

ar putea fi si de 5 ore dar ,exista un dar,poti rezista atit intr-o barca pneumatica unde miscarile sint limitate? si nu ma refer la pneumaticele King sau Energo  sugubat sugubat
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #14 : Marți 13 Noiembrie 2007, 11:44:05 »

Tinand cont de experienta anului ce a trecut si de calitatea apelor pe care se desfasoara concursurile, cred ca ar trebuie gasita o solutie de compromis in ceea ce priveste mansele tematice... In fond, e un concurs la care vin pescarii sa prinda si peste...probabil ca o limita marita pt. biban si un alt mod de punctare pt. speciile mai rare ar fi binevenite....parerea mea.... Wink
Memorat

DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 13 Noiembrie 2007, 20:31:34 »

Daca am creste limita la biban la 25 cm cu siguranta ca nici aceasta specie nu ar mai puncta. Dupa mine, cu exceptia etapei I, s-au prins destui pesti in celelalte runde. Din cite am vazut anul acesta au fost destule etape ALP in care s-au prins mai putini pesti decit la CM. Eu optez pt pastrarea manselor ca si pina acum.
Memorat

Wizard's Fishing Team
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Marți 13 Noiembrie 2007, 20:36:19 »

nu ar fi nici o problema sa se pastreze ca si pina acum.baietii care sint in comisie vor decide asta!ridicarea limitei la biban la 25 cred ca nu ar fi binevenita  Wink .pe mine nu m-ar deranja cu nimic asta!  sugubat
Memorat

DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Marți 13 Noiembrie 2007, 20:52:59 »

Mansele tematice au reprezentat lucrul ce ma atras in mod deosebit la Cupa Moldovei. Ele dau dimensiunea unui concurs echilibrat cu o mansa de biban si alte doua manse in care puteai sa cauti "in liniste" stiuca si salaul. E drept unii au prins si altii nu ( nu in toate mansele ) sugubat. Dar de asta e frumos pescuitul.......si mai ales concursul. Wink
Memorat

Wizard's Fishing Team
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #18 : Marți 13 Noiembrie 2007, 21:00:24 »

Mansele tematice au fost ceva nou pentru competitiile de la noi din tara.Daca am avea si pistele necesare,ar fi ideal.Eu vad ca solutie de compromis,punctarea pe greutate.Ar puncta aproape toti,iar cine vrea sa caute salaul si stiuca,o poate face linistit.La bibanul care il avem in baltile de la noi,ti se lungesc urechile pana faci un kilogram.
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Marți 13 Noiembrie 2007, 21:00:37 »

mansele tematice se potrivesc perfect cu locatii gen Minjesti (nu mai zic Sarulesti  Rugaciune ).ce te faci daca nu gasesti ceva asemanator si ai doar salaul ca specie alternativa si acela nu foarte bine reprezentat.patronii sint in stare sa fabuleze ca au mii de tone de salau in baltile lor dar de multe ori s-a dovedit ca nu e chiar asa  Cum?  Jenat ( vezi Belcesti-una dintre tepele memorabile;unii mai cred si in ziua de azi ca acolo e shalau la greu  Risete )
« Ultima modificare: Marți 13 Noiembrie 2007, 21:02:26 de către jonah » Memorat

Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.052 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 05 Noiembrie 2017, 02:45:22
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.