Prieteni Pescari

CRAP 2008

Duminică 22 Octombrie 2017, 16:56:25 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 9   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CRAP 2008  (Citit de 74511 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Sâmbătă 17 Noiembrie 2007, 20:32:07 »

deja au inceput sa apara date pt concursuri din 2008...
noi ce facem?Cum?
se vede o predispozitie pt concursuri de anvergura(96-120 ore)cu echipe de maxim 3 pescari si cite 6 scule
« Ultima modificare: Sâmbătă 17 Noiembrie 2007, 21:00:06 de către oby 1 » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Duminică 18 Noiembrie 2007, 07:47:59 »

pai cum ce sa faci?pune-te pe fiert boillies-uri sa ai marfa pnetru noul sezon  Love  Fir intins
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Marți 20 Noiembrie 2007, 18:04:56 »

Si eu cred ca ar trebui stabilite datele astfel incat sa nu se suprapuna cu cele de spin.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Wizard's Fishing Team
liviu38
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 04 Ianuarie 2008, 11:57:06 »

LA MULTI ANI 2008!!!!!!! Aplauze In sfarsit am intrat si eu Rinjet.....pe forum.Cand se stabilesc data,locul,conditiile si regulile pt concurs crap 2008???
Memorat
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #4 : Duminică 06 Ianuarie 2008, 21:46:26 »

Cristi- LA MULTI ANI 2008!!!!!!  fire intinse pentru noul an,  multa sanatate  si mult spor la realizari de concursuri .Apropo stiu ca pe anul acesta ti-ai propus un concurs de crap , te-ai gandit in ce perioada a anului, IUNIE-SEPTEMBRIE ?,pe ce lac, nr. ore, auma de inscriere,ca ceva am inteles de la OBY ca sa gandit la un lac nou Plopi Belcesti sau tot Manjesti dar ca nr. ore 96-115, 6 scule, dupa mine nu ar fi rau si lacurile si orele. Cred ca ar trebui discuta chiar din Ianuarie ca sa fie timp de pregatit bani inprimul rand dupa care restu nade momeli, inbunatatirii echipament care si astea costa bani, sa aiba lumea timp. Imi cer scuze daca te grabesc, sau daca team suparat cu aceste intrebari. Cu multa stima CristiCrap.

Postat pe:: SîmbĂtĂ 05 Ianuarie 2008, 17:04:07

Cristi-Apropo daca nu gasesti un lac bun de concurs pe anul acesta, si doresti totusi sa ne distram la un concurs , alege CIRIC , cum ati concurat in 2006, si nu cred cai rau , eu zic ca mai este destul crap, si mare pentru un concurs in 15-20 de echipe. Ma gandesc ca nu se gaseste o pista de concurs bunicica sau libera , ma refer sa nu se traga cu navodul. Poate ca ai ai alte variante !Poate cineva ma va contrazice de ce zic eu, si chiar poate  exagerez, dar , eu stiu ce am pris in Ciric in 2007, mai  exact dupa concusul din Iunie mai precis in  zilele  precis 17-21-25. Poate  daca nu se reusete un concurs sa spun STEREO, mai facem unul in Septembrie pe undeva, te rog nu-mi lua in nume de rau, abea astep un concurs cum am spus STEREO de cel putin 96 de ore,dar ma bucr enorm de mult  si de unul mic, numai sa fie, pentu ca altfel este adrenalina la un concurs si alta e la o zi de pescuit alaturi de prieteni.  Oare gresesc?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Marți 08 Ianuarie 2008, 14:29:41 »

Minjestiul pentru crap, ramine sa stabilim perioada,si daca mai facem si unul de stationar.Daca mai gasim o locatie poate mai facem un al 2-lea crap,sa vad cum reusesc cu locatiile din jud Suceava,Falticeniul si Moara
Memorat
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Marți 08 Ianuarie 2008, 18:53:17 »

Pentru mine Manjastiul este perfect, stiind ca anul trecut in luna iunie ce iarba era in apa , iar pentru multi concurentia fost un chin, abea aici se vede maiestria, scoaterea unui crap de la distanta printe ierburi. In aldoilea rand zic ca se termina prohibitia si bamuiesc ca ,crapii se vor hrani,si vor puncta toate echipele nu ca anul trecut,ma mai gandesc si la temperaturi poate nu vor mai fi asa de ridicate ca anul trecut. Mai cred ca nu o sa traga cu navodul, OBY1 spunea ca ar fi bine si in luna septembrie.
Memorat
lucaradu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 11 Ianuarie 2008, 12:03:11 »

hai la pescuit ca murim prin murire.Ingheata saracii pesti in apele curgatoare ale PRUTULUI!!!!!!!!!!!URATI MAI...hai hai Plictisit
Memorat
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Miercuri 16 Ianuarie 2008, 11:14:35 »

Haideti ma apuc de strans bani de DELTA sau  de CONCURS ?

Postat pe:: Luni 14 Ianuarie 2008, 22:06:22

Haideti daca o luam cu Prutul la ora asta , pe vremea asta , eu zic MAI DUREAZA .

Postat pe:: Luni 14 Ianuarie 2008, 22:19:31

Am fost la copca, dar pe lacurile noastre mai dureaza, sa prinzi ceva serios. Recunosc a-m ajuns pe Chirita si chiar daca intro ora am prins doi trei bibani [bibanasi], la care le-am dat drumul, nu ca-s elibera pesti ,dar la dimensiunea  lor meritau eliberati , ma-s fi dus pe Prut dar gheata  e groasa rau de tot. SI nu se compara cu un pescuit la CRAP sau la un concurs de carap.

Postat pe:: Luni 14 Ianuarie 2008, 22:30:12

Stiu ca-i inceput be an , dar un concurs de crap eu zic cai un concurs tare , si cu multi bani fata de Spining. Daca gresesc imi cer MIIIIIIII de scuze fata de cei la Spining, nu vreau sa-i INJOSESC cu nimic.

Postat pe:: Luni 14 Ianuarie 2008, 22:38:37

Pana se va aranja lucrurile cu locatia  pentru concursul din 2008 la crap, as dori sa intreb cine a pescuit la crap cu lansete  MASTER CARP 4,25lb ,3,6m ,2sec . Sunt ceva de capul lor ?
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #9 : Duminică 20 Ianuarie 2008, 17:16:05 »

Daca se va face concursul de crap la Manjesti as avea si eu niste observatii:
-Ar fi bine daca s-ar elimina standurile dispre coada lacului (ma refer la standurile de la 10 la 15 si 31 cum au fost numerotate in 2007 ) Daca se stabileste un numar maxim de echipe si implicit de standuri sa nu se suplimenteze (improvizeze) cu noi standuri care nu mai acorda sanse egale participantilor.Ma refer tot la situatia din 2007 cand s-a stabilit initial un numar maxim de 25 de echipe ca apoi sa se ajunga la 33 inscrise care in mod sigur au generat standurile la care m-am referit anterior.Eventual ar trebui studiata posibilitatea infiintarii de standuri pe malul fermei intre aceasta si dig.
-Minunat ar fi ca in masura posibilitatilor sa nu se umble la nivelul apei o perioada cat mai mare inaintea concursului.
-Tot in masura posibilitatilor ar fi bine daca nu s-ar pescui macar o saptamana inaintea concursului (mai ales antrenamente pe pista de concurs cu nadire masiva).

@cristicrap Fir intins
Daca ai fi pescuit fara sa ai nici o prezentare timp de trei zile cred ca alta ar fi parerea ta referitor la placerea de a-ti arata maiestria la scosul crapilor din buruieni.  Suparat
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 20 Ianuarie 2008, 22:37:26 »

Ai dreptate in privinta a trei zile fara prezentare pentru ca eu am patit un pic la fel . In prima zi de la start am prins primul peste dupa zece minute si acela nepunctabil ,adoua zi la opt dimineata am prins primul peste punctabil dupa care pauza pana sambata dimineata cand am prins sase punctabili, iar sambata noaptea am prins zece punc.iar treisprezece pierduti in iarba la mal la zece cinsprezece metri, si dumininca dimineata trei punc. Deci am avut noroc pot sa zic, 20% stiinta,30% maestrie si 50% NOROC. Imi pare rau ca inca nu stiu sa montez poze ca ti-asi arata vreo doua poze de la concurs cu standul meu adica 7 sa vezi doua gramezi de iarba deoparte si de alta a standului si restul a ramas in apa ca ar fi trebuit vreo doua sptamami sa curat locul . Recunosc cu mult noroc, nada bunicica si totusi un pic de maestrie, si am obtinut ceva la care nu ma asteptam, un loc surprinzator pentu primul concurs. Iar ca lac, personal la inceput mi-a placut, dupa ce am vazut in apa in fata standului m-am inmuiat rau de tot, dar tot as vrea sa mai pescuiesc la un concurs acolo.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 21 Ianuarie 2008, 19:18:44 »

uitativa in nr din ian 2008 al AVP si vedeti acolo iarba Fir intins
Memorat

andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 21 Ianuarie 2008, 20:22:13 »

Respectele mele Cristi pentru rezultatele din concurs. Aplauze
 Eu am stat pe standul 12 si am incercat cat m-am priceput sa prind ceva dar nu am reusit sa pacalesc decat 3 babusti maricele la porumb montat cercel la un bat aruncat pentru ten in mijlocul vegetetiei. Cum? Ma refeream la faptul ca daca nu ai prezentari nici nu poti sa-ti demonstrezi abilitatea de a scoate crapii din vegetatie. Tac
 Oricum voi face tot posibilul sa mai pescuiesc la Manjesti eventual la editia din anul asta.
 @oby 1
 Te referi la articolul lui Andy Chambers?
« Ultima modificare: Luni 21 Ianuarie 2008, 20:28:17 de către andronic cristian » Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 21 Ianuarie 2008, 20:44:22 »

O, nu doresc sa ma laud, stai un pic am arata ce am patit eu, la fel ca tine poate cu un pic de noroc. Credema dupa primul peste si pana la urmatorul am zis ca am puso de experienta si de bani pierduti. UIte eu am dat la toate lansetele adoua zi la porumb, dar ca boabe am pus cate doua pe fir de par, fara sa le pun la tija carligului pentru ten, simi pare rau. Dar iti spun fara ocolis boabele erau pe baza de alcool cu lapte de porumb,restul de nada am pregatito eu, si destul de cosistenta. Am primit indicatii pretioase in privinta montarii a pozolor pe care lea-m promis, si daca reusesc ai sa vezi ce am zis fata de ierburi. Iar anul acesta ma inscriu la concurs pentu ca imi place enorm la un concurs adevarat decat la un concurs intre prieteni. Sper sa ne intalnim.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 21 Ianuarie 2008, 20:51:02 »

da ala e articolu
Memorat

cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 21 Ianuarie 2008, 20:55:57 »

OBY 1 ai alt articol inafara de spining?
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 21 Ianuarie 2008, 21:15:00 »

@cristicrap
 La concurs vreau sa particip si eu dar ca si anul trecut pentru mine partenerul e marea problema.Sper si eu sa ne vedem la concurs.
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Miercuri 23 Ianuarie 2008, 11:29:46 »

Salut CRISTI ANDRONIC, am promis ca am sa montez  poze de la concurs crap MANJESTI pe forum, dar de meserias ce sunt nu am putut sa realizez din motivul ca fisierul este prea mare depasesc 512kb sau ceva de genul acesta. Dar intra pe ODC si scrie CONCURS DE CRAP -MANJESTI 2007 si ai sa intri la mine si le vezi , poze si vreo cateva filmulete,mici pentu ca au fost facute cu un aparat foto digit. si ne lasa si bateriile. Iar partenerului tau nu ia placut la concurs? Chiar cu problema prezentarilor foarte slabe a crapilor, eu zic ca adrenalina de la un concurs nu se compara cu o partida de o zi intre prieteni, poate de data asta aveti noroc mai mult, nu se stie nici odata de unde sare CRAPUL cel MARE. Revenind la poze vezi ca eu sunt la apa culegand cat am putut iarba .
Memorat
cristi oglan
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Vineri 08 Februarie 2008, 00:38:26 »

Salutare tuturor impatimitilor pescuitului la CRAP,

Dupa cum vad, sunteti nerabdatori sa vedeti ce vi se pregateste anul acesta.
Ei bine, vom da startul inscrierilor la cea de-a doua editie a cupei PRIETENI PESCARI LA CRAP MANJESTI 2008.
Concursul se va desfasura pe acumularea MANJESTI Judetul VASLUI, pe parcursul a 96 de ore, in perioada 11-15 iunie 2008.
Ca noutate pentru anul acesta echipele vor fi compuse din maxim trei concurenti cu drepturi depline de pescuit
Se va pescui cu maxim sase lansete de echipa.
Numarul maxim de echipe este de 30.
Taxa de participare este de 600 lei.
Voi reveni in cateva zile cu regulamentul concursului.
In mare este cel de anul trecut insa cu unele specificatii.

PREMIILE SUNT URMATOARELE:

PREMIUL I    = 3000 LEI
PREMIUL II   = 2000 LEI
PREMIUL III  = 1000 LEI
CMMC         = 1000 LEI

Informatii si inscrieri la: DIACONITA PETRU: 0745.519133 si CRISTI OGLAN: 0788.057132
Pentru cei din alte localitati vom deschide in cateva zile un cont unde pot fi virati banii.
Taxa poate fi platita si in rate.
Ultima zi de inscriere si implicit de achitare a taxei este 11 mai 2008.

Va asteptam cu mare drag
« Ultima modificare: Vineri 08 Februarie 2008, 14:25:45 de către cristi oglan » Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Vineri 08 Februarie 2008, 07:06:47 »

concurs de 4 zile Cum? asta da maraton frate !va doresc fire incinse la maximum Aplauze Aplauze
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Pagini: [1] 2 3 ... 9   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 17 Septembrie 2017, 05:27:59
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.