Prieteni Pescari

CRAP 2008

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 11:53:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CRAP 2008  (Citit de 75236 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #120 : Luni 16 Iunie 2008, 17:54:00 »

In sfarsit am reusit sa ma eliberez si sa trag un ochi pe forum. Domnilor, sunt de acord cu cele scrise de majoritatea celor care si-au exprimat opiniile, nu a fost un concurs reusit si in principal ca pestele a fost aproape inexistent. Sunt convins ca daca "obiectul muncii" era in balta altfel ar fi stat lucrurile, daca am fi fost ocupati cu pescuitul nu ne mai vizitam prin standuri iar meciurile treceau in plan secundar.

Dar va promit, in calitate de presedinte al clubului Planet Carp si administrator al baltii Lates ca Moldova va avea o pista de concurs in adevaratul sens al cuvantului in maxim 6 luni. Totodata vrem ca la sfarsitul lunii Iulie sa organizam un mega-concurs pe aceasta balta. Inainte de a organiza concursul vrem sa strangem cateva echipe pentru a testa balta pentru minim 48 de ore, sa vedem daca merita, probabil ca vom programa testul in perioada 11-13 Iulie.

Astept opiniile voastre legat de acest lucru.
Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #121 : Luni 16 Iunie 2008, 18:00:36 »

bravooo...aud prima chestie adevarata prin tot borsul asta de caracuda...cistigatorul concursului are fratele patron de balta unde culmea..chiar exista pesti de dimensiunea celor prinsi la concurs...bravos Evil
da da fara un var scafandru, sau fara un unchi in rolul de "omul invizibil" nu vad cum ar putea profita de profesia sau proprietatea fratelui
sunt multe reprosuri care ni s-ar putea aduce dar asta cum ca cineva a primit peste e o ineptie, doar daca nu a fost sub forma de conserve de ton, mai ales ca toate capturile s-au facut pe lumina

Postat pe:: Luni 16 Iunie 2008, 17:56:57

super gabi  Aplauze
eu vin sa va "fluier" kiar daca o sa car dupa mine un FOX si o sac de cintarire mare Wink
asta daca nu cumva concurentii se vor arbitra singuri si vor merge pe incredere ca in concursurile de club din anglia
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #122 : Luni 16 Iunie 2008, 18:01:39 »

vrem ca la sfarsitul lunii Iulie sa organizam un mega-concurs pe aceasta balta. Inainte de a organiza concursul vrem sa strangem cateva echipe pentru a testa balta pentru minim 48 de ore, sa vedem daca merita, probabil ca vom programa testul in perioada 11-13 Iulie.

Astept opiniile voastre legat de acest lucru.

O idee super !
Cat e taxa?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #123 : Luni 16 Iunie 2008, 18:03:39 »

cei care au rude proprietari de balta sau care isi pot permite sa faca cumparaturi la Metro sunt primiti la concurs?
Memorat

gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #124 : Luni 16 Iunie 2008, 18:22:37 »

Lucrurile vor sta astfel:

1. La concurs se merge cu masina la stand, se descarca echipamentul, dupa care masina se intoarce in parcare. Lates-ul are doar o singura cale de acces

2. Deplasarea pe lac in timpul concursului se face doar cu anuntarea arbitrilor, noaptea va fi interzisa iesirea din stand. Cine incalca aceasta regula va fi eliminat pe loc din concurs fara avertisment.

3. Cei ce intra in apa si nu respecta regulamentul privind adancimea pana la care au voie vor fi eliminati din concurs fara avertisment. Proba poate fi si o poza facuta de colegii de stand.

4. Cei care fac cumparaturi de la Metro vor fi acceptati cu pestele pe balta, el fiind folosit la populare sau gratarul de la sfarsitul concursului  Rinjet

Inainte de a lansa oferta vrem sa facem acest test. Restul sunt doar propuneri.

Astept in continuare opinii...
Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
nevinovatul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #125 : Luni 16 Iunie 2008, 18:35:38 »

Dragi pescari (de crap ) daca se poate spune si asa adica macar cei ce tind sa prinda vreun solzos sau un  chelegos de crap, dar sa revenim . In legatura cu concursul minune de la Manjesti (bun nume, potrivit,) ar fi atat de multe de spus incat e inutil concluzia e ca nici balta nare peste (destul,sau chiar deloc ) si nici modul de organizare nu a fost unul profesionist se cunoaste faptul ca suntem abia la inceput , iarba , vacile, gratarele ,obletiii, pestii putini si suspecti de proveniente straine ,timpul, solunarul , luna,  intrun cuvant cam totul .Mie unul mia lasat un gust amar ,da tare de tot , se puteu gasi balti mai bune si mai frumoase ,eventual si cu peste . In incheiere as dori sa zic doar ca la 166 de scule cate au fost pe balta daca se tragea cu acel  singur ac tot luai ceva peste la japca daca ar fi fost in balta .Si acum un P.S. Stiu pescari care is dedicati pescuitului la crap iar banii nus o problema si nici timpul dar care au zis" LA MANJESTI NU PRINZI PESTE NICI DACA VII CU EL DE ACASA" ,asa ca fiecare poate sa gaseasca orice scuza la orice am zis ,dar asta e crudul adevar "CATASTROFAL" ( mi-as da demisia sincer ,din pescuitul amator ,da ce sa ma fac cumparator si vizitator de METRO Cum?)
Memorat
blackwind
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #126 : Luni 16 Iunie 2008, 18:42:24 »

BRAVO NEVINOVATULE
OBY..DUPA CUM S-A LAUDAT CISTIGATORUL CONCURSULUIO PESTII I-A PRINS DE LA 2 LA 3 NOAPTEA
NU S-A AUZIT NICI UN AVERTIZOR, NICI O LUMINA, NIMIK...CEL PUTIN ASTA AU SPUS VECINII D ELA STANDURILE DIN STINGA SI DIN DREAPTA..
Memorat
blackwind
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #127 : Luni 16 Iunie 2008, 18:51:00 »

da da fara un var scafandru, sau fara un unchi in rolul de "omul invizibil" nu vad cum ar putea profita de profesia sau proprietatea fratelui
sunt multe reprosuri care ni s-ar putea aduce dar asta cum ca cineva a primit peste e o ineptie, doar daca nu a fost sub forma de conserve de ton, mai ales ca toate capturile s-au facut pe lumina

EL CU GURITZA LUI AIA SPURCATA A SPUS CA PESTII I-A PRINS INTRE ORA 2 SI 3 NOAPTEA..MA REFER LA PRIMELE 4 BUCATI...CA A VENIT SA SE LAUDE LA ORA 4 JUMATE LA TOATA PARTEA DE BALTA PE CARE ERA SI LA TOTI CEI PE CARE-I CUNOSTEA...VREI SA MAI SPUN DIN CE A SPUS SINGUR CU GURITZA LUI???CA NU MI-A SPUS NUMAI MIE POVESTEA.
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #128 : Luni 16 Iunie 2008, 19:05:19 »

kiar daca ar fi asa tot cistiga cu ultimii 3 pesti
cei drept eu am fost pe malul celalalt, dar am aflat de la vecinii de stand si de la arbitri care aveau tabara la nici 20 de metri de ei, ca pestii i-au prins pe lumina
si baietii de la standul III (locul 2 la sfirsit)mi-au confirmat ca i-au vazut in dril si la cintar tot pe lumina.baietii aveau un binoclu foarte performant pus pe trepied si stiau,de multe ori inaintea mea, cam tot ce era in raza lor vizuala
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #129 : Luni 16 Iunie 2008, 19:33:13 »

eu personal am vazut cind au prins peste cei de pe standul cistigator,fiindca eram vecini,si pescuiam la aceiasi chestie descoparita din intimplare(griu fermentat),faptul ca am prins si noi si am ratat o groaza din cauza buruianului spune ceva.Si totusi cortul arbitrilor era chiar in spatele lor

Postat pe:: Luni 16 Iunie 2008, 19:21:53

Gabi incearca sa faci un concurs invatind din greselile noastre.Din partea noastra o sa ai tot sprijinul.Incearca totusi sa ai dreptul de a selecta echipele fiindca cei care nu stiu cu ce se maninca un concurs te rup cu reprosurile si circotelile
Memorat
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #130 : Luni 16 Iunie 2008, 19:33:51 »

Oameni buni mai avem putin si ne acuzam ca am trimis pe altcineva in locul nostru la concurs...  Wink
Memorat
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #131 : Luni 16 Iunie 2008, 19:54:55 »

In primul rand salutare la toti patimasii pescari, celor care au participat la acest concurs dar mai ales celor care au ramas pana la sfarsit la prohodul de pomenire.
Din toate se pot trage invataturi dar cel mai mult se invata din esecuri. E clar ca pe viitor concursurile de crap trebuie organizate numai in balti cu potential demonstrat, in care se practica exclusiv pescuitul recreativ-sportiv si nu laolalta cu piscicultura si in care patronii sunt direct interesati ca si clientii lor sa fie multumiti de serviciile prestate. Astfel pe viitor sper sa nu mai existe cazuri de vaci sau alte turme de animale in stand, circulatia masinilor pe timpul noptii pe un drum comun cu cel de acces pe balta sau vegetatie care sa faca imposibila pescuitul.
O alta concluzie ca care am ajuns e ......"putini dar buni" si aici ma refer ca la concurs au participat si alte persoane care din punctul meu de vedere nu isi au locul la un maraton de crap si ar trebui sa se limiteze la pasiunea de "pescar profesionist de week-end" sau carcotas de coltul blocului. Chiar daca la sfarsit nu a fost deloc o atmosfera de petrecere, aceste persoane "carcotase" se pricep de minune sa strice o eventuala reusita, asa ca pe viitor mi-as dori ca participarea la un concurs sa fie cat de cat cenzurata pentru a nu se putea inscrie chiar oricine, asta de dragul bunei dispozitii a majoritatii celorlalti care vin expres pentru o astfel de atmosfera. Cu totii ne dorim momente de relaxare si bunadispozitie de care sa ne aducem aminite cu placere si nu plangeri absurde sau polemici inutile si ieftine.
Va spun sincer ca preferam ca acest concurs sa fie organizat pe o alta balta mai mica dar cu un potential incomparabil mai mare (in speta Horgesti Bacau) decat pe acest lac unde fiecare crap din balta traieste experienta lui Will Smith din "I am legend", adica e un fel de unicat in urma dragarii lacului cu plase. De asta pe viitor propun efectuare testului de balta de cateva echipe pricepute pentru locatiile in care se vor a fi organizate concursuri de crap, e posibil ca in unele cazuri balta sa aibe potential dar sa "nu mearga" in acea perioada.

@blackwind
Am fost in standul 24 la concurs, adica vecinul din stanga standului 23 care a luat locul 1. Vreau sa-ti spun ca mie cel putin din discutiile purtate mi s-au parut niste oameni foarte la locul lor si nu ii banui de nimic necinstit. In plus dintr-o oarecare coincidenta am ajuns sa pescuim la aceeasi momeala cu care pescuiau si ei si care s-a dovedit a ne aduce 2 din cei 3 pesti pe mal dintre care doar unul punctabil (am avut si crap de 1,46 kg) iar in ultima seara pe momeala asta am avut 5 prezentari clare ratate din care 4 au fost la acea momeala; in conditiile in care am schimbat vreo 15 momeli si doar asta s-a dovedit a fi cea buna.
Memorat
nevinovatul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #132 : Luni 16 Iunie 2008, 19:59:48 »

Dragi pescari (de crap ) daca se poate spune si asa adica macar cei ce tind sa prinda vreun solzos sau un  chelegos de crap, dar sa revenim . In legatura cu concursul minune de la Manjesti (bun nume, potrivit,) ar fi atat de multe de spus incat e inutil concluzia e ca nici balta nare peste (destul,sau chiar deloc ) si nici modul de organizare nu a fost unul profesionist se cunoaste faptul ca suntem abia la inceput , iarba , vacile, gratarele ,obletiii, pestii putini si suspecti de proveniente straine ,timpul, solunarul , luna,  intrun cuvant cam totul .Mie unul mia lasat un gust amar ,da tare de tot , se puteu gasi balti mai bune si mai frumoase ,eventual si cu peste . In incheiere as dori sa zic doar ca la 166 de scule cate au fost pe balta daca se tragea cu acel  singur ac tot luai ceva peste la japca daca ar fi fost in balta .Si acum un P.S. Stiu pescari care is dedicati pescuitului la crap iar banii nus o problema si nici timpul dar care au zis" LA MANJESTI NU PRINZI PESTE NICI DACA VII CU EL DE ACASA" ,asa ca fiecare poate sa gaseasca orice scuza la orice am zis ,dar asta e crudul adevar "CATASTROFAL" ( mi-as da demisia sincer ,din pescuitul amator ,da ce sa ma fac cumparator si vizitator de METRO .Eu cred ca am facut un fel de CARITAS pentru cine voi decideti (ce sa mai zicem ca la Sarulesti se prind cate 1100 Kg in 4 zile inutil .Asa ca cei care citesc sa traga singuri concluziile . Apropo reclama negativa (nu conteaza pentru cine se propaga mult mai repede decat cea pozitiva) asa ca  de spus ar fi multe cert este fapul ca daca ar fi fost cum trebuie din toate punctele de vedere (sau macar ca anul trecut can au fost echipe care nu au prins peste dar in resp sa prins pe balta nu ca acu ) DEZATRUOS LA TOATE CAPITOLELE
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #133 : Luni 16 Iunie 2008, 20:50:22 »

mai ave-ti chef sa mai facem inca unul pe alta locatie?
-de parca nu mi-a ajuns asta ,dar mai este loc
-comisia de crap studiaza organizarea unui concurs pentru ''refacerea imaginii Asociatiei"
-

asta e sado-masochism in stare pura !!  Risete Risete mai bine va axati doar pe spinning ca acolo e " de bine "  Tongue  Tongue  Tongue
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Bigcarp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #134 : Luni 16 Iunie 2008, 20:54:45 »

A spus bine cineva ca ''la Manjesti nu prinzi pste nici daca vii cu el de acasa'',eu  ma duc destul de des pe balta asta!adevarul ca la noi in Vaslui administratorii sunt lacomi meg pe principiul Trage tot si nu pune nimic,doar castigul ii intereseaza-rusine!Am ajuns cu patru baraje la 10-20km de Vaslui sa pescuim pe la GALATI din cauza lor la 150km!Sa le fie rusine !M-ai  invitatii si prin alte parti sa vada cum e.Maratonul de la MANJESTI MAI BINE SE TINEA IN FANTANA ERA ACELASI LUCRU!Am auzit ca baga azot noaptea in apa si le mai da si dejectii de la avicola.pescru doar sa dea taxa  de pescuit in fantana.RUSINE TUTUROR ADMINISTRATORILOR.RUSINE! Fir intins
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #135 : Luni 16 Iunie 2008, 20:58:03 »

off topic : apar useri noi ca ciupercile dupa ploaie  Rinjet.tot o fost bun la ceva concursul !!  Evil Evil
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #136 : Luni 16 Iunie 2008, 20:58:53 »

Risete
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #137 : Luni 16 Iunie 2008, 21:01:05 »

azot nu i-a dat ca ar fi cazut iarba da dejectii de avicola erau movile pe ambele maluri
da asta cu traficul pe site e chiar singurul plus al concursului
Memorat

blackwind
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #138 : Luni 16 Iunie 2008, 22:11:56 »

tot raul spre bine...macar traficul sa fie mare Risete
anyway...la galati sint niste balti super la Oancea...vazut capturi la 9,14,16 kilograme la o partida de 4 zile....si sincer..aratau sexi de tot sugubat...daca vreti si voi..faceti o partida acolo Risete...si e si ieftin sugubat.....cu ce ati cheltuit la concurs stati acolo o saptamina lejer...sper sa ajung cit de curind acolo ca sa imi refac psihicul macar cu un peste mai de doamne ajuta....mai mare decit un oblete Jamaica.
sint si balti bune in vaslui...dar nu se lasa la pescuit...sau in fine..iti trebuie intrare ca sa ajungi pe ele

Postat pe:: Luni 16 Iunie 2008, 22:02:35

ma declar circotas, rautacios si frustrat....va rog sa continuati sa ma complimentati Jamaica

Postat pe:: Luni 16 Iunie 2008, 22:06:47

apropo...lupu_daniel...tu ai fost ala cu drilul la vaca???ca a fost mult prea tare faza:   Wink
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #139 : Luni 16 Iunie 2008, 22:20:05 »

relu, spuneai ceva ca pui si standurile la clasament....?
Le-as pune, dar nu sunt sigur daca se suprapun peste info-ul pe care il am.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 07 Octombrie 2017, 11:01:02
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.