Prieteni Pescari

CRAP 2008

Sâmbătă 22 Iulie 2017, 15:54:18 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CRAP 2008  (Citit de 72274 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #140 : Luni 16 Iunie 2008, 22:27:57 »

Va rog faceti o pauza de o ora sa postez niste poze de la concurs!
Greu cu pozele astea atasate pe forum  Plictisit

* banner+cupe.JPG (84.52 KB, 600x450 - văzut 151 ori.)

* incepe sedinta!.JPG (91.22 KB, 600x450 - văzut 156 ori.)
« Ultima modificare: Luni 16 Iunie 2008, 22:37:49 de către bingogabi » Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #141 : Luni 16 Iunie 2008, 22:44:25 »

Mesaj primit prin pagina de contact a site-ului:

andrei <andrush_007@y____.com>    Mon, Jun 16, 2008 at 10:31 PM
To: PrieteniPescari@g____.com
Acesta este un mail de verificare via http://www.prietenipescari.ro de la: andrei <andrush_007@y____.com>

domnilor sunt din vaslui si am fost la pescuti la manjesti in sambata concursului de la 3 dupa aamiaza pana duminica...vreau sa va zic ca eu nu am prins decat un crap la 2 kg si un caras la 1 kg...dar prietenul meu,cristi se numeste a prins 10 kg de crap,nu a fost inscris la concurs dar vreau sa zic asa ca idee...eu am sttat langa el si am prins 2 pesti iar el 8 parca...cert este ca a venit arbitrii de la concurs si s`au mirat si erau acolo cand pescuiam un crap ,l`am adus pana mal dar l`am scapat datorita conditiilor de 2 lei,adika foarte foartte multa buruiana.Cum a reusit ca el sa prinda 10 kg in 6 ore???nu sunt din partea nimanui ,poate sa va confirme arbitrul care era la concurs ca m`a vazut si m`a filmat cand incercam sa scot un crapusteam.Mult noroc si fir intins !

[In afara subiectului]
Am rugamintea sa nu mai scrieti ca litere mari. Acest lucru inseamna ca "tipati" la cei care participa la conversatie.
In mod uzual astfel de mesaje ar fi disparut instant. Totusi am tinut cont de context si ca sa nu generam tensiuni suplimetare le-am tolerat.
Va multumesc anticipat ca veti tine cont de aceasta rugaminte.
[/terminat]
[/b]
« Ultima modificare: Luni 16 Iunie 2008, 23:01:42 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #142 : Luni 16 Iunie 2008, 23:01:55 »

Uite-l si pe pescarul din Vaslui:

Postat pe:: Luni 16 Iunie 2008, 22:56:50

Cafea

Postat pe:: Luni 16 Iunie 2008, 23:00:09

Se suprapun pozele... Trist

Pana dau de Teodor o sa pun un link pe revista unde sunt pozele de la concurs (pagina 7 si 8  ):

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

* DSCF3054.JPG (88.23 KB, 488x650 - văzut 166 ori.)

* momeala castigatoare.JPG (100.03 KB, 650x488 - văzut 179 ori.)
« Ultima modificare: Luni 16 Iunie 2008, 23:15:53 de către bingogabi » Memorat

gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #143 : Luni 16 Iunie 2008, 23:14:16 »

]Gabi incearca sa faci un concurs invatind din greselile noastre.Din partea noastra o sa ai tot sprijinul.Incearca totusi sa ai dreptul de a selecta echipele fiindca cei care nu stiu cu ce se maninca un concurs te rup cu reprosurile si circotelile

Petru, voi tine cont de toate sfaturile voastre si multumesc pentru suport. As vrea totodata ca echipa cu care ai fost la Manjesti sa vii si la testul de balta.

Mai spun ca premiile la acest concurs vor fi in jur de 150 milioane, dar nu vom lansa concursul pana nu facem testul.

Astept in continuare sfaturi, comentarii, propuneri.
Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nevinovatul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #144 : Marți 17 Iunie 2008, 05:46:50 »

Mie asta cu pescarii amatori aflati intamplator pe balta (care nu ar fi trebuit sa fie acolo) si care au prins peste mi se pare CUSUTA CU ATA ALBA ca doar nu om fi copii . Hai macar sa fim barbati si sa recunoastem ca cel mai bine au fost organizati micii si bereea de pe gratar de la sfarsit  si atat. In rest LA PAMANT TOTUL .! Nici Nu vad de ce se mai scuza unii ,asta e suntem niste AGIAMII in ale concursurilor atat la spining (locul 3 un biban ) cat si la crap (cat cat pentru o saramura ,toata balta). Puneti capul in pamant si recunoasteti macar atata.
Memorat
cristi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

salau Sarulesti

« Răspunde #145 : Marți 17 Iunie 2008, 07:32:35 »

nici macar micii sau berea de la sfirsitnu au fost reusite, berea calda, si cite 2 mici de fiecare sau pt altii deloc Evil, si apropo daca vrea cineva sa vada poze?     Tongue Risete Evil sa se uite pe alea de anul trecut.

Postat pe:: Marți 17 Iunie 2008, 07:24:05

trebuia specificat dinainte ca sa ne aducem mai multa bautura, ca o sa ne plictisim si nici nu o sa ne ajunga,   rusine , rusine, de 3 ori rusine! Bere Bere Bere Fir intins

Postat pe:: Marți 17 Iunie 2008, 07:31:25

mai bine dadeam la COPYTO de 5  Risete Risete Risete
Memorat

kopyto
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #146 : Marți 17 Iunie 2008, 08:03:26 »

Iata dovada ca nu am plecat cu peste acasa si ca sunt invinuit pe n Pling

* 1.jpg (28.43 KB, 500x375 - văzut 151 ori.)

* 2.jpg (28.88 KB, 500x375 - văzut 131 ori.)

* 3.jpg (31.48 KB, 500x375 - văzut 140 ori.)

* 4.jpg (25.31 KB, 500x375 - văzut 133 ori.)

* 5.jpg (27.53 KB, 500x375 - văzut 139 ori.)

* 6.jpg (27.67 KB, 500x375 - văzut 135 ori.)

* 7.jpg (23.78 KB, 500x375 - văzut 135 ori.)
« Ultima modificare: Marți 17 Iunie 2008, 08:27:12 de către adi_lupu » Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #147 : Marți 17 Iunie 2008, 08:04:13 »

Pentru domnul bingogabi care incearca sa duca in alta parte esecul si minte cu nerusinare despre cineva pe care nici macar nu-l cunoaste.Rusine sa faci acuzati fara sa sti.

Postat pe:: Marți 17 Iunie 2008, 07:50:09

Si inca

Adi, esti penibil. Eu nu am facut nici o acuzatie gratuita.
Arbitri cand au venit la voi, era pe mal o galeata in care era un cten cat palma.
Ce cauta pestele in galeata de pe mal   ?     Trebuie sa-mi fie rusine ca am spus lucrul asta?
« Ultima modificare: Marți 17 Iunie 2008, 08:06:44 de către bingogabi » Memorat

adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #148 : Marți 17 Iunie 2008, 08:19:08 »

Era chiar mai micut dar iti garantez ca nu pleca odata cu mine acasa.Eu nu pescuiesc sa ma hranesc.Am ce manca slava domnului.Nici capturi mari nu retin si am destule dovezi.Da era in galeata este adevarat dar urma sa fie aruncat in balta.Sorry!

Iar daca voi credeti ca ma pretez la asa ceva va inselati.Mi-e rusine intr-adevar pentru ca este adevarat ca n-avea ce cauta in galeata dar pe viitor am sa-mi aleg mai cu grija partenerii.

O zi placuta tuturor!!!
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #149 : Marți 17 Iunie 2008, 08:26:04 »

Era chiar mai micut dar iti garantez ca nu pleca odata cu mine acasa.Eu nu pescuiesc sa ma hranesc.Am ce manca slava domnului.

Adi, arbitri nu aveau de unde sa stie cine esti, ce fel de pescar esti, etc. Pune-te tu in locul lor: gasesti pe balta un concurent care sta la undita (cu toate ca acest lucru este interzis, citeste regulamentul, este caz de descalificare pe loc a echipei ) si mai are si un cten in galeata.
Tu ce ai fi facut in acest caz ??
Memorat

adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #150 : Marți 17 Iunie 2008, 08:28:33 »

Stiu regulamentul pe dinafara.Ideea ca a fost intrebat un arbitru daca se poate da la bat de mana si a zis ca da doar ca sa fie in afara standului....acuma ce sa mai cred?
Memorat
blackwind
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #151 : Marți 17 Iunie 2008, 08:31:27 »

auch....iese cu scintei sugubat...traiasca crapul prins la unditza...am prins si eu 3 sula ciobanului cit palma si le-am dat drumul...ideea e ca impreuna cu pritenul care a stat la prins obleti cu mine si care a vazut crapii minune prinsi ne-am stricat de ris....bani gheboshi bagati in nada si pina la urma crap prins la unditza de obleti...faina balta...sexi organizare...incep sa iasa multe chestii la lumina..va rog sa mai scrieti fratilor.... Jamaica Bere

sint rautacios, frustrat si cel mai prost pescar de crap posibil Jamaica Bere

Postat pe:: Marți 17 Iunie 2008, 08:28:52

btw...declar sus si tare ca mie nu-mi place sa maninc peste...traiasca micii de la finalul concursului...si berea calda Evil
Memorat
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #152 : Marți 17 Iunie 2008, 08:50:48 »

Am observat ca la noi in Iasi la fiecare concurs ies tot felul de discutii.Probabil ca nu stim nici sa ne prezentam la un concurs si nici sa organizam unul.E drept ca din greseli se invata dar avem destule exemple de concursuri de la care putem trage cu ochiul si invata ceva.Nu trebuie neaparat sa gresesti ca sa inveti.Avem concursuri bune chiar si in tara de la care avem ce invata asta ca sa nu mai zic de cele din afara.Probabil inca nu s-a depasit o anumita mentalitate si nu prea stim sa pierdem sau cel putin asta e impresia mea.Sper sa ma insel
Memorat
jonah
Rechin
Conectat Conectat

« Răspunde #153 : Marți 17 Iunie 2008, 09:04:52 »

Mie asta cu pescarii amatori aflati intamplator pe balta (care nu ar fi trebuit sa fie acolo) si care au prins peste mi se pare CUSUTA CU ATA ALBA ca doar nu om fi copii . Hai macar sa fim barbati si sa recunoastem ca cel mai bine au fost organizati micii si bereea de pe gratar de la sfarsit  si atat. In rest LA PAMANT TOTUL .! Nici Nu vad de ce se mai scuza unii ,asta e suntem niste AGIAMII in ale concursurilor atat la spining (locul 3 un biban ) cat si la crap (cat cat pentru o saramura ,toata balta). Puneti capul in pamant si recunoasteti macar atata.

mah frate noi ca sa prindem un biban avem la dispozitie 4 ore / mansa pe cind voi ca sa prindeti un crap aveti la dispozitie 3-4 zile .nu poti compara concursurile de crap cu alea de spinning!! voi poate sinteti la pamint cu crapul dar noi cu spinningul in nici un caz ! respect si fire intinse!
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Femeie

« Răspunde #154 : Vineri 20 Iunie 2008, 20:07:28 »

@jonah
Ma frate ne lesi cu din astea cu suprematia spinistilor in fata crapistilor? De parca ati fi vreo alta specie umana si preafericit sa fiu cand va strang mana la unul din asta de-alde voi spinisti. De-as avea cate o rola de fir cate etape aveti voi la spin in care dati gherla ........ as face inconjurul lumii cu el.
@razvan
Iti garantez ca la concurs au fost si multi pescari buni de crap, dar asta e, a fost o gherla, eu nu am ce sa-mi reprosez. Daca tu te consideri un ageamiu vorbeste in nume propriu si mergi cu capul in pamant.
Memorat

Sunt o suta de drumuri care duc spre paradis: nouzeci si noua sunt pentru persoanele inteligente si unul pentru ceilalti Smiley
jonah
Rechin
Conectat Conectat

« Răspunde #155 : Sâmbătă 21 Iunie 2008, 02:26:52 »

eu nu am vorbit de nici o suprematie a spinningului in fata crapistilor ! departe de mine gindul asta ! am fost gresit inteles si ma opresc aici cu comentariile  !

p.s.: sint pescari de spinn  care dau frecvent gherle ,sint altii care dau mai rar ,depinde de concurs si de "starea sufleteasca " .nu sint de acord sa fim bagati toti in aceeasi oala ! mi se pare nedrept si incorect  Tac .

Postat pe:: Vineri 20 Iunie 2008, 20:26:31

ma duc sa mai dau o "gherla " pe Prut ca tare imi era dor !  Fir intins
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #156 : Sâmbătă 21 Iunie 2008, 10:02:33 »

Cand? Sper ca maine?  Rinjet  Rugaciune
Memorat
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #157 : Luni 23 Iunie 2008, 15:19:09 »

@jonah

Eu ce sa inteleg cand zici "voi poate sinteti la pamint cu crapul dar noi cu spinningul in nici un caz !"?
Nu-i mai baga nici pe toti cei care pescuiesc la crap intr-o singura oala, e la fel de nedrept si incorect sa vorbesti de toti la fel, trebui sa-i raspunzi doar aceluia care si-a dat cu parerea.

Mesajul scris Vineri 20 Iunie 2008, 20:07:28 Creat de: anca_dy e tot al meu, am intrat din greseala pe id-ul Ancai
Memorat
anca_dy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Femeie

« Răspunde #158 : Luni 23 Iunie 2008, 15:28:02 »

@jonah & razvan

Cum banuiesc ca sigur v-ati intrebat, mesajul anterior poarta semnatura Lupu Dan Smiley

@razvan... majoritatea pescarilor de la concursuri ( fie spinning fie crap ) sunt pescari profesionisti si pasionati sau daca nu, macar tind permanent catre asta...Nu vad ce vina au ei ca la noi in Moldova se mulg baltile si de ultima fufa, fie de patroni fie de catre asha zisii "pescari"...
Cat despre ultimul maraton la crap, cred ca baietii au mers pe incredere, ca si in ceilalti ani si nu s-au asteptat sa dea peste o balta cu n exemplare de crap, unde n numar natural din 2 cifre Cheesy
Asa ca... fruntea sus. Orice pas in spate ofera mai mult spatiu pentru avant si in nici un caz cararea catre abandon.

@jonah
A fost bland Prutul cu tine ? Tongue

Memorat

Sunt o suta de drumuri care duc spre paradis: nouzeci si noua sunt pentru persoanele inteligente si unul pentru ceilalti Smiley
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #159 : Luni 23 Iunie 2008, 21:40:52 »

@bingo !
mi-a dat pozele care le-a facut la CPPC 2008.
Sper sa reusesc sa reusesc sa le postez.

@anca_dy,
Filmarea de la "minjesti (stii tu care) e pe "vine" de ceva vreme... pina la urma apare.
N-am uitat.  Wink
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.127 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 15 Mai 2017, 14:31:00
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.