Prieteni Pescari

lip grip

Luni 19 Februarie 2018, 07:50:59 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: lip grip  (Citit de 16349 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« Răspunde #20 : Marți 25 Noiembrie 2008, 12:20:23 »

oby, bassul e un peste cu gura imensa
esxista si small mouth bass sugubat la care se procedeaza tot cu labuta numai ca se ia pe dedesubt nu de gura
iar filmul cred ca de asta a fost pus,sa se vada ineficienta Evil
ce ma mai irita si imi "provoca repugna" este liota de C&Rari care prind tot felu de tinci de rapitori, pe care nu stiu cum ii scot(cu grip sau fara) da la poza obligatoriu le baga fieru prin mandibula(asa e sexy probabil) dupa care ii elibereaza cu mandibula sfisiata, da na ei "respecta acest minunat partener-pestele". e plina lumea de ipocriti

Shocked Shocked Shocked

1. is in lioata aceea  Risete
2. daca gripu e in poza e pentru ca a fost folosit la scoaterea pestelui
3. daca gripu e la eliberare e pentru ca pestele a fost scos cu minciogul dar eliberat cu gripu (la dale si mazga de juma de metru nu te vad prea bine decat daca il arunci)

discutia poate continua despre minciog, maini pe pesti , mucus sters si alte cele

sa nu mai luam in calcul pestii de concurs cu mandibule sfasiate de agrafe  Cum?
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #21 : Marți 25 Noiembrie 2008, 12:24:43 »

...iar filmul cred ca de asta a fost pus,sa se vada ineficienta Evil...
  incotestabil, trebuie sa te obisnuiesti cu el.
  in schimb, mi-ai amintit de un rateu superb de obygrip  Evil care s-a lasat si cu strigaturi si lansete in zbor Risete, aveai o fata foarte simpatica atunci Cool

ce ma mai irita si imi "provoca repugna" este liota de C&Rari care prind tot felu de tinci de rapitori, pe care nu stiu cum ii scot(cu grip sau fara) da la poza obligatoriu le baga fieru prin mandibula(asa e sexy probabil) dupa care ii elibereaza cu mandibula sfisiata, da na ei "respecta acest minunat partener-pestele". e plina lumea de ipocriti
  asta cu  imi "provoca repugna" mi-a placut! Smiley
  pentru aia care nu se pricep, ete un filmulet ajutator, e cu baramundi dar se aplica si la stiuca, avat sau aiurea. e util pt. aia de n-au folosit gripul ever.

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #22 : Marți 25 Noiembrie 2008, 13:02:17 »

nu imi aduc aminte cind a fost faza, pt ca am scapat destui pesti incercind sa ii iau cu mina(de asta in concursuri incerc sa folosesc minciocul si la biban Jenat )
cit despre imi "provoaca repugna" uite aici mostra:
la min 2,21 si la 2,44 apar un clean si respectiv un avatel raniti inutil cu gripu Trist , pacat ca astfel de actiuni is facute mai mult de bravada decit din convingere
cit despre filmul cu baramundi si modul corect de folosire al uneltei foarte frumos dar pestii aia erau asa obositi ca probabil participasera la enspe duble pina sa stea frumos la cadru, iar atunci cind stateau ii putea ridica si un pusti de 3 ani, dar partea esentiala din film spunea: "daca vrei ca dupa eliberare sa aiba sanse maxime de supravietuire pestele se ridica cu 2 maini(una pe grip si una sub burta) pt a nui dizloca vertebrele"
Memorat

leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #23 : Marți 25 Noiembrie 2008, 13:52:22 »

ehh, ai cam imbatranit.
  locul e unul celebru Cool si cu noi mai era Ciprien. sugubat
  aia din film cam atarna pestii-n grip si asta nu prea se face. recunosc faptul ca asa faceam si eu la inceput dar intre timp am mai invatat. Cool
  apropo de gripuri, astia de la Berkley au mai inventat o chestie, gripul pistol. De citit articolul, partinitor ce-i drept Smiley, dar interesant.

« Ultima modificare: Marți 25 Noiembrie 2008, 14:26:53 de către leba » Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Marți 25 Noiembrie 2008, 14:08:54 »

macar asta e relativ mai usor de folosit fara sa fii nevoit sa tii contra pe tragaci dupa ce ai apucat pestele, cred Cum?
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Marți 25 Noiembrie 2008, 15:13:25 »

da vaz ca pe rapitori.ro umbla un alt fenomen al unor salai plimbati cu barca prin agrafe si posesorul lor a devenit venerat  Risete cati pesti sunt tinuti in agrafe la concurs?  Cum?

P.S. unii s-au intors in apa (poate cu ceva traume) altii s-au dus in frigider...intrebare...care au murit sigur?!!
« Ultima modificare: Marți 25 Noiembrie 2008, 15:15:46 de către Pikeman » Memorat

leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #26 : Marți 25 Noiembrie 2008, 15:16:51 »

da vaz ca pe rapitori.ro umbla un alt fenomen al unor salai plimbati cu barca prin agrafe si posesorul lor a devenit venerat  Risete cati pesti sunt tinuti in agrafe la concurs?  Cum?

pike, ala e venerat ca stie sa gaseasca jalaul mare nu ca-i cara-n agrafe.
  o chestie, daca nu-i dai blana la motor si nu-i scapi in elice nu patesc nica, cel mult se rupe un pic pielita de sub mandibula.
  stiuca, salaul, bibanul pot sta in agrafe linistit. de preferat sa stea nu sa umble. Wink
  poate ar trebui sa deschidem un sondaj, grip vs. minciog vs. mana.

Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Marți 25 Noiembrie 2008, 15:20:08 »

mult mai multi mor in juvelnice (daca prada e bogata Evil) decit pe agrafe, oricum e de preferat ca la deplasarea dintrun loc in altul sa tii pestii in barca
din ceam inteles eu respectivu idol ii ia pe toti acasa asa ca......
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Marți 25 Noiembrie 2008, 15:33:46 »

poate ar trebui sa deschidem un sondaj, grip vs. minciog vs. mana.

mai, eu is mai deshertic, umblu cu trenu , fac kilometri pe mal de olt , cam dificil cu minciogu , orice metoda are avantaje si dezavantaje, am scos si am vazut scosi pesti in toate metodele  Smiley de asemenea am vazut scapati pesti in toate metodele  Risete

cine se foloseste de o metoda stie ca exista un risc calculat de a scapa pestele.

revenind la rana cauzata de grip...la cate stiuci ati rupt pielita de la cioc cu ancora de la vobler/lingura? , ar mai fi si alte exemple legate efectiv de pescuitul cu triple, nu are a face , fiecare peste are de suferit intr-un fel sau altu , eu la un singur peste am rupt pielea cu gripul pentru ca s-a zbatut  Smiley
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Marți 25 Noiembrie 2008, 15:40:16 »

uite la minutu 2,44 din filmuletu pus de mine Evil asta e "poza nu accident" si de astia mai sunt
iar despre pesti tinuti pe agrafe in concursuri aia is pe balti particulare 90% unde sunt protocoale cu administratoru. la concursurile de clean,pastrav si biban(pe ape publice) pestii sau tinut in juvelnice ecologice si la clean si pastrav se faceau obligatoriu masuratori pe apa (adica pestii nu stateau foarte mult inchisi)
si eu fac multi kilometri si de asta prefer mina(desi pestii ii cam iau acasa daca is de masura)
ps masura mea e un pic mai generoasa decit cea legala Tongue
Memorat

leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #30 : Joi 07 Octombrie 2010, 21:50:55 »

Au ramas impartite parerile, da l-as intreba pe colegu degaba defaimator de lip-gripuri:
Ce preferi acum, cand prinzi o cumatra? mana, gripu sau minciogu?
Sa nu zici ca ai ramas la mana! Rinjet
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Joi 07 Octombrie 2010, 22:14:57 »

desi am scos primul peste(aproape din prima) cu gripul
pe aia mai mari tot cu mana Wink(asta la liber ca in concurs... MINCIOCla orice chitic Jenat )
Memorat

Pagini: 1 [2]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.041 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 16 Februarie 2018, 16:50:05
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.