Prieteni Pescari

CUPA MOLDOVEI 2008, regulament

Joi 23 Noiembrie 2017, 22:40:37 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CUPA MOLDOVEI 2008, regulament  (Citit de 64341 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #100 : Luni 31 Martie 2008, 19:45:30 »

http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,1017.0/
prima saptamina dupa pasti(4mai) este un alt concurs de stationar ce se desfasoara pe dale
asa ca ar trebui lasata libera un 200m de la dig pt a nu deranja concurentii
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #101 : Luni 31 Martie 2008, 20:13:39 »

O "dubla" de asta ar fi interesanta pentru ca s-ar diminua efortul organizatoric; e adevarat, cu neajunsurile aferente.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #102 : Luni 31 Martie 2008, 22:15:00 »

exclus sa fie in acelasi timp ambele concursuri ! ar fi " crima " sa nu ma lase sa ma apropii de zona tampon de 200 de metri de la dig .si ginditi-va ca pe laturi vor fi si craparii ! atunci unde mai pescuim ? pe mijlocul lacului ? Rinjet

Postat pe:: Luni 31 Martie 2008, 22:07:27

doar daca ar fi CM pe 3-4 mai si Turnirul celor 2 obleti si fufe Tongue...pardon plute Wink ....o sapt mai tirziu pe 11.inca mai e timp de manevre ! o luna intreaga  Pling Pling

Postat pe:: Luni 31 Martie 2008, 22:09:46

revin cu precizarea urmatoare : aminarea Turnirului stiu ca este imposibila .am aflat ca sint inscrisi deja concurenti(cu taxa platita ) .nu ne ramine decit week-end-ul 10-11 mai  Rugaciune
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #103 : Vineri 04 Aprilie 2008, 11:23:44 »

pana la urma in ce data are loc concursul ?
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #104 : Vineri 04 Aprilie 2008, 17:03:41 »

aceeasi, Ionut: 24-25 mai.

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
manu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #105 : Marți 08 Aprilie 2008, 21:32:41 »

Data de 24-25 Mai este certa? Ca daca Valea Argovei se muta pe 17-18 Mai eu practic nu mai pot merge acolo si parca ma mananca sa vad cu ce va laudati pe acolo. Si asta in ciuda celor 300 si ceva de km.

Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #106 : Marți 08 Aprilie 2008, 22:00:43 »

Data de 24-25 Mai este certa? Ca daca Valea Argovei se muta pe 17-18 Mai eu practic nu mai pot merge acolo si parca ma mananca sa vad cu ce va laudati pe acolo. Si asta in ciuda celor 300 si ceva de km.

valabil si pentru mine, pentru 24 ramane imposibila inscrierea mea in concurs, imi pare rau, etapa viitoare de amu  Wink fir intins si have fun
Memorat

let the pike survive, put it back alive

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #107 : Marți 08 Aprilie 2008, 23:02:03 »

nu exista limita de locuri.  Jamaica Tongue
aici s-a gresit, daca se anuntau o limita aceptabila de 150 sa zicem sa vezi cum se ocupau in 2 zile, da asa iar o sa fim maxim 20 Cool
se pare ca previziunile mele au fost supraevaluate, cred ca vom fi fo 15 Fir intins
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #108 : Joi 10 Aprilie 2008, 10:55:29 »

dap, ramane 24-25.
  hmm, ne cunoastem, manu? Smiley
Memorat

manu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #109 : Joi 10 Aprilie 2008, 20:44:37 »

dap, ramane 24-25.

Sincer nu cred. Poate din vedere daca ai fost anul trecul la etapa VA - acolo am fost arbitru. Poate m-ai injurat in gand fara sa sti si atunci am putea spune ca ne cunoastem.

In postarea mea de mai sus nu cred ca am fost clar: daca VA se muta pe 17-18 Mai (ceea ce am inteles ca este mai mult decat probabil) atunci eu nu mai pot participa (pe 18 o sa fiu in Germania) la etapa VA si m-ar interesa sa vin prin Moldova sa vad imprejurimile (ca despre pescuit... sunt chiar incepator; dar am timp si dorinta sa invat) si sa ,,pipai,, atmosfera unui concurs din pozitia de concurent.
Sau poate iti fac o poza la Sarulesti - desi nu particip cred ca o sa trec Sambata pe la pranz sa fac niste poze(poate scot si eu un ban cinstit).

Fire intinse
Manu
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #110 : Luni 14 Aprilie 2008, 10:04:36 »

ok, noi te asteptam cu placere.
  se poate achita taxa si pe apa, numarul concurentilor nu este limitat. Smiley
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #111 : Luni 14 Aprilie 2008, 22:46:39 »

Am fost simbata(12 aprilie) la Manjesti.Dimineta a fost superb:cald,senin,nu batea vintul,bibanul tragea in disperare(linga mal,la apa mica,la adinc) si la orice:plastice,voblere si table.Pe la ora 10
a inceput vintul si totul s-a terminat.Am fost si in coada lacului dar nu se putea pescui.Seara am dat linga baraj dar f.rar mai tragea cite un bibi anemic.
Memorat
manu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #112 : Luni 28 Aprilie 2008, 13:54:55 »

Regulamentul concursurilor din cadrul Cupei Moldovei la spinning - editia III- 2008

Se vor folosi juvelnice ecologice si/sau agrafe, cu specificatia ca salaul va fi obligatoriu pastrat pe agrafe.

Care juvelnice sunt ecologice? Intrebarea nu este la misto - chiar vreau sa aflu ce juvelnice sunt acceptate.

Manu
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #113 : Luni 28 Aprilie 2008, 14:05:51 »

juvelnice din plasa sintetica , fara noduri(tesuta)
Memorat

manu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #114 : Marți 06 Mai 2008, 21:44:39 »

juvelnice din plasa sintetica , fara noduri(tesuta)

M-am lamurit. Inseamna ca ale mele nu merg: sunt din ceva similar cu sfoara- nu au noduri dar sunt mai mari ochiurile si clar nu sunt din sintetic. Thanks.

Manu

Postat pe:: Luni 28 Aprilie 2008, 14:12:36

dap, ramane 24-25.
[/quote]

Poate cineva sa confirme ca pe 24-25 Mai are loc concursul? Nu de alta dar deja mi-am luat concediu.
Daca se tine cont (sau nu) de faptul ca sunt incepator va rog sa dati ceva detalii de genul:
- exista undeva o harta a lacului si o estimare a dimensiunilor? Ma intereseaza daca sa incep sa trag de fiare ca sa apuc sa ma intorc la mal la finalul manselor Risete
- care este adancimea medie a lacului ? Dar cea maxima (n-as vrea sa ma traga ancora la fund)? Shocked
- aveti stiuca pe acolo? Nu asa ..in general ci daca a prins cineva anul acesta.
- avand in vedere faptul ca poti face un antrenament daca dovedesti ca ai platit este cineva (un om de omenie) doritor sa ma ajute (pe banii mei): sa fac rost de chitanta inainte de a ajunge pe lac ca sa pot face si antrenament
- exista pe acolo vreo posibilitate de cazare (pensiune sau similar)  Plictisit- nu radeti ca am probleme cu coloana/ spatele (la propriu) si doresc sa particip nu sa stau teapan pe mal si sa ma uit la voi

Multumesc
Manu
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #115 : Marți 06 Mai 2008, 22:06:10 »

da ramine valabil concursu pe 24-24
o harta era pe site cred ca la concursurile din 2007(revin cu link).lacul are undeva intre 500 si 800m latime si cam 3500m lungime(unde vor fi sectoarele)+1500m de coada plina de iarba, deci aproape inaccesibila in concurs
adincimea medie cred ca e pe la 3m acuma cu adincimi maxime de 8-10m(iti trebuie cam 12m de sfora la ancora pt cazul cind vrei sa stai chiar pe gropi si e vint(acolo cam tot timpul e vint Cum?)
este stiuca, da anul asta sau prins cam mici 40-50cm dar sunt si bucati trecute de 4-5 kile
cazare sunt niste pensiuni hoteluri la iesire din vaslui(cam 10-15km de balta)altele nu stiu+ mai este o camera dormitor unde dorm angajati ai fermei si citeodata oaspeti, daca ai facut armata te poti intinde acolo daca este vre un pat liber
in rest cred ca poti depune banii si la banca si vii cu extrasu sau te prezinti cu ei pe balta si ii predai domnului administrator Musteata victor sau sefului pazei Costica
Memorat

manu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #116 : Marți 06 Mai 2008, 23:45:55 »

da ramine valabil concursu pe 24-24
o harta era pe site cred ca la concursurile din 2007(revin cu link).lacul are undeva intre 500 si 800m latime si cam 3500m lungime(unde vor fi sectoarele)+1500m de coada plina de iarba, deci aproape inaccesibila in concurs
adincimea medie cred ca e pe la 3m acuma cu adincimi maxime de 8-10m(iti trebuie cam 12m de sfora la ancora pt cazul cind vrei sa stai chiar pe gropi si e vint(acolo cam tot timpul e vint Cum?)
este stiuca, da anul asta sau prins cam mici 40-50cm dar sunt si bucati trecute de 4-5 kile

Oby

Multumesc de informatii. Eu am cautat pe site harta lacului si n-am reusit sa o gasesc ...da' mai am timp.

Fire intinse
Manu
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #117 : Miercuri 07 Mai 2008, 12:22:16 »

salut.
  atasez 2 harti pentru indrumarea conucrentilor dinspre Iasi, ruta este desenata cu bleu:

ruta este Iasi-Vaslui-Crasna-Minjesti.
  pt. cei ce vin din Bucuresti, pe ruta Barlad-Vaslui, la Crasna se face dreapta spre Husi, apoi imediat dupa trecerea caii ferate (fara bariera Police) se face stanga pe drumul de tara si se mai parcurg 2 km pana la baraj.
  sa traim.
Memorat

Ionut the carp
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #118 : Joi 22 Mai 2008, 12:35:03 »

meteorologii anunta cod portocaliu pentru moldova... ce ne facem? eu unul nu prea am cu cine veni si trebuie sa fac eforturi considerabile ptr a veni... si mi sa nu vin dejeaba Trist
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #119 : Joi 22 Mai 2008, 13:08:10 »

Salut, Ionut.
   Uite vremea pe AccuWeather, mai departe tu decizi:

Memorat

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.058 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 21 Noiembrie 2017, 23:16:40
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.