Prieteni Pescari

''Crapisti de pe toate baltile uniti-va!''

Miercuri 23 August 2017, 12:47:35 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: ''Crapisti de pe toate baltile uniti-va!''  (Citit de 10443 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Vineri 18 Ianuarie 2008, 08:42:11 »

Din cite a-ti observat cei de la spining sunt cu un pas inaintea crapistilor,de aceea toti cei interesati de un club la aceasta categorie sa-si exprime acordul .In functie de nr de membri,baza materiala,si apucaturile lor(ma refer la antecedente in pescuit),se va hotari daca facem club sau nu

Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 19:20:22 »

cam care sunt criteriile care se cer sa faci parte din acest club?
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 19:40:58 »

orice club(sportiv) presupune competitii
deci se pleaca de la dorinta de a participa la competitii, si cum suntem la inceput de detinerea echipamentului( adica joci cu mingile tale)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 19:59:36 »

deci sa inteleg ca tu esti crapist?
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:09:55 »

cochetez cu ideea, dar se pare ca din ce in ce mai putin
ma atrage mai mult de ideea de competitie(un pescuit mult mai curat si mai corect, decit pescuitul de agrement)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:15:39 »

competitia cea mai corecta e cea in care te lupti cu tine insati .nu rezuma pescuitul ,doar la faptul de a prinde peste...
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:26:27 »

Clubul va cuprinde mai multe ramuri:stationar,crap,boloneza etc.Ca sa fii membru trebuie sa ai scule si sa te pricepi la stilul respectiv, deasemenea trebuie sa fii disponibil pentru a participa la competitii.Bani sunt o problema,aici totul se finantiaza din resurse propii,se va stabili o cotizatie care nu cred ca va fi mica.Problema e in studiu si rog inca odata sa va spune-ti obtiunea prin da sau nu, sa stim daca renteaza sa facem clubul
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #7 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:37:16 »

competitia cea mai corecta e cea in care te lupti cu tine insati .nu rezuma pescuitul ,doar la faptul de a prinde peste...

Vad ca o dam in filozofii, Gelu, nimic mai fals in enuntul tau, nu ai trisat niciodata in lupta cu tine insati?  Smiley
Memorat

geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:41:26 »

depinde ce intelegi prin trisat?de fapt tot timpul trisez cand folosesc fire extrem de subtiri si saracul peste nu-l vede
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #9 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:43:06 »

Nu vreau sa stricam topicul colegilor de la stationar, daca vre-un moderator o sa faca un topic nou,unde o sa mute si aceste idei, o sa-ti raspund.  Wink
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:47:27 »

Gelu am nevoie de un''DA'' sau ''NU'' cu filozofii nu facem club,aici e vorba de competitii restul e .....pura filozofie
« Ultima modificare: Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:49:11 de către petru » Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 20:55:40 »

cred ca am dreptul la un timp de gandire
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 23:22:32 »

Risete pana la urma Oby e "crapist"?
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Vineri 18 Ianuarie 2008, 23:25:32 »

Obeul prinde tot ce misca  Jamaica! e Vijelie al nostru  Aplauze Fir intins
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #14 : Sâmbătă 19 Ianuarie 2008, 12:19:04 »

Bunadimineata si salut toti pescarii indiferent de ramura. Am citit, am aflat ca sar dori infiintarea a unui club cu mai multe ramuri in pescuit si nu cred ca arfi rau, eu cred ca ar fi ceva benefic pentru pescari sau cei care se vor inscrie in club, ma refer la competitii sisport. Dar eu perspnal dar poate si alti pescari nu stiu exact cum se poate insrie in la acest club, pe ce criterii, si ce se urmareste defapt cu acest club, in sensu bun al cuvantului, sa nu va ganditi ma gandesc la ceva rau. Am facut ceva sport de perfomanta la veata mea vreo optisprezece ani, si la mai multa cluburi din tara cu mai multe ramuri de sport la un singur club, si am vazut multe, am invatat multe asta nu ca sa ma laud, dar am o intrebare poate doua sau mai multe depinde daca nu plictisesc, sau nu sunt prea bagacios. SI cum ar fi stiu ca un club cu mai multe ramuri au un PATRON-SPONSORI etc. au un teren ,doua sau mai multe -(ma refer LACURI populate cu pesti pentru fiecare ramra ) pe care se antreneaza, seniorii cu juniorii, la fac meciuri amicale intre iei, si dupa care se formeaza titularii si rezervele . Apoi incep meciurile cu adevarat cu alte cluburi din tara tur retur, adica pe lacurile lor, cat si ale noastre. Si cum noi nu prea avem asa lacuri in  jurul IASULUI bine populate cu pesti pentru fiecare ramura sau un singur lac macar, atunci cum se va descurca acest club? Acum pun intrebarile pentru acei care doresc sa infiinteze acest club,la care sunt si eu deacord; 1) Cum sar putea inscrie in acest club, si pe ce criterii? 2) Cam la ce suma vati gandit pentru cotizatie de persoana? 3)Are cest club, sau va putea avea un lac sau lacurii pentru antrenamente si concursuri ? 4) Ar avea posibilitatea de a atrage sponsori? (aici ma refer la nade ) dac nu la scule, si aici ma refer la competitii de crap unde se pescuieste cu porumb unde ar fi eftin dar si cu boilesuri care acestea sunt scumpe si mai toate competitiile se pescuiesc cu boilesuri. Si aici dece  ma refer la sponsori, pentu ca la cate antrenamente si competitii ar fi pe an? Pentru ca nu cred ca toti pescarii indiferent de ramura sunt patroni cu bani multi si isi permit ca in fiecare luna sau la doua luni sa bage mii de lei in nade sau altele scule etc.Si la incheere imi cer Miiiiiiii de scuze pentu  ca am intervenit la acest subiect, sau poate nu am inteles eu cum este cu acest club care se doreste a fi infiintat si la care sunt deacord sa fie infiintat. Cu acestea va urez o zi buna tuturor.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 22 Ianuarie 2008, 10:25:11 »

Cristi trebuie sa ne vedem toti care sunt deacord si sa discutam problemele infiintarii unui club
Memorat
cristicrap
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #16 : Miercuri 23 Ianuarie 2008, 12:07:41 »

@PETRU eu sunt intotalitate deacord cu infiintarea a unui club cu mai multe ramuri, dar cand ne intalnim, unde, ora, etc. Eu ma prezint, numai sa fiu liber la serviciu, dar nu cred ca am dreptul nefiind printre membrii asociatiei PP. Desi eu doresc sa ma inscriu, am inteles ca acele chestionare si cereri de inscriere nu mai sunt valabile. Ca urmare cred ca membrii fondatori au dreptul sa se exprime in legatura cu viitorul club, iar la urma dupa ce sa infiintat clubul, ma voi insrie bininteles daca o sa am dreptul si voi fi primit.
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Miercuri 23 Ianuarie 2008, 13:03:42 »

@cristicrap,
Clubul(rile) vor fi separate / independente de asociatie. Nu conteaza daca esti sau nu membru PP si nici daca faci parte din alte asociatii.

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 11 Aprilie 2017, 09:42:10
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.