Prieteni Pescari

Sakura Shukan

Luni 19 Februarie 2018, 07:35:24 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Sakura Shukan  (Citit de 43254 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #40 : Joi 03 Iulie 2008, 20:05:30 »

inca nu s-a inventat  vreo lanseta care sa prinda singura...
Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #41 : Vineri 04 Iulie 2008, 08:51:33 »

Risete m-am distrat copios la acest topic, totusi nu inteleg cum cineva care "a pus mana" poate comenta despre un batz, eu am pescuit cu shukanu in toate conditiile, de la jiguri de 14 gr in groapa (pe rau) de 8 m cu substrat de nisip pana la linguri de 30 gr ptr avat - tot pe rau in suvoi, cel mai mare peste a avut undeva spre 5 kile (momentan)...chestiile americanesti sunt un moft, dar sa trecem peste, la o privire mai atenta au f mult bass(creca aveam si noi - pe youtube  Risete ) si au si f mult peste...
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Sâmbătă 05 Iulie 2008, 10:10:34 »

Shukanu'..cel putin cel de 8.6 nu imi pare f rapida, cred ca e super pt mai toti rapitorii. Eu prefer mai mult lansetele moderate, moderate-fast, am scapat destui pesti din cauza unei lansete fast.
Asa ca..Relu..tind sa cred ca si Wild River tre sa fie buna pt Prut. Si pe mine ma tenteaza aceasta lanseta  Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Sâmbătă 05 Iulie 2008, 10:34:21 »

asa baietii mei bagati ,bagati nu va jenati !! Risete Risete  Fir intins
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Joi 08 Octombrie 2009, 20:20:38 »

Redeschid acest topic (just for fun  Smiley ) cu o intrebare simpla:
Din citi ati avut Shukan citi o mai aveti si citi ati uitat ca o mai aveti...

Cred ca ar fi interesat un topic ceva de genul "Lansete care isi merita banii", mai ales ca ceva echipament am mai vazut pe la unul sau altul  Tongue .
Care are curajul sa-si spuna parerea "pe bune" despre investiile facute sa deschida un topic.  sugubat
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Joi 08 Octombrie 2009, 20:45:00 »

Relu atat iti spun : daca maine ,prin absurd ,as rupe-o fii sigur ca mi-as cumpara imediat inca una la fel (2,58) ! Eu sunt ffff multumit de ea .As cumpara una noua chiar daca pretul ei a crescut destul mult !  Fir intins Sint convins ca sunt alte bete poate mai bune ,la banii astia dar mie chiar imi place mult Shukanul.
« Ultima modificare: Joi 08 Octombrie 2009, 20:49:12 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #46 : Joi 08 Octombrie 2009, 21:28:06 »

eu am rupt-o si reconditionat-o pt ca un virf ma ajungea cam 400 de lei
acu sunt in pozitia sa mi-l iau mai ieftin un pic si inca nu miam luat(merge beton reconditionata)dara parca mi-as lua mai repede un avid salmon stealhead cu acelesi caracteristici
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Joi 08 Octombrie 2009, 21:44:45 »

shukanul si avidul sunt 2 lansete foarte bune Wink
preferinta personala e shukanu...DAR la cat costa amandoua acum..... Roll Eyes parca un JDM nu mai pare asa indepartat Risete
avidul e o lanseta care face de toate bine dar nu exceleaza la nici un capitol.inafara de faptul ca nu o sa te lase sau sa te dezamageasca niciodata.in schimb nu mi se pare lanseta pentru care sa o faci o pasiune!
shukanu e mai romantica.....e mai ghidus lucrata si conceputa Rinjet.are lipsurile ei dar are "ceva"....... Wink
wild river e sub ambele lansete si la calitati dar si la pret Wink
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #48 : Joi 08 Octombrie 2009, 22:23:05 »

shukanul are o mandrina prost gindita care iti arata ca e folosita dupa primul pescuit si un cotor mult prea mare(de 2,92 vorbesc)in rest e ok
avidul mi sa parut mult mai senzitiv(in 2-3 aruncari facute cu lanseta altuia)
ps.nu stiu jdm-uri heavy de peste 2,80 Jenat
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Joi 08 Octombrie 2009, 22:49:56 »

asta nu inseamna ca nu sunt Rinjet...si la preturi relativ apropiate(in jur de 250 coco la ei).......uita-te la daiko seria premier de exemplu Wink
« Ultima modificare: Joi 08 Octombrie 2009, 22:53:20 de către adrignat » Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Joi 08 Octombrie 2009, 23:11:51 »

Kistler Helium LTA Spining  Wink  Mi s-a parut cu 10 clase peste Sakura Shukan. Cu Kistler, la un salau "cat un pix" simti tzacul strapului de zici ca da trenul peste tine.
Pt mine e clar: nu exista lanseta buna la pret "moca". Saptamana trecuta 2 amici si-au luat 2 scule "de salau", din clasa 150-200 lei. Una s-a rupt dupa cateva lanseuri iar celalta avea un inel care taia firul la fiecare lanseu  Risete. Tot ce am eu avut ieftineala s-au dovedit niste gunoaie, cu exceptia a doua modele: Maver Stralis de 2,1m, putere 5-20g si Maver Esox de 3m putere 15-40g. Mai rau este ca cele doua modele care se gasesc acum noi pe piata, nu mai au acelasi blank ca cele pe care le-am cumparat acum 3 ani. Am comparat Esox-ul meu anul trecut cu unul prospat achizitionat, era o diferenta de la cer la pamant!
« Ultima modificare: Joi 08 Octombrie 2009, 23:27:45 de către bingogabi » Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Vineri 09 Octombrie 2009, 09:09:58 »

si in categoria asta de pret exista ceva scule ok Smiley
de exemplu seriile procyon si heartland de la daiwa.inelele nu sunt top of the top,dar in rest jos palaria.
nu se compara cu kistler LTA dar isi fac treaba cu brio.(oricm nici la pret nu se compara)
maver-urile sunt ok......dar necesita modificari.inele prea grele si rear grip prea lung....
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #52 : Vineri 09 Octombrie 2009, 09:30:10 »

Si ar mai fi la categoria low price, puneti manutza pe seria ULX de la Cormoran, o sa ramaneti uimiti de calitatea finisajelor, greutatea redusa a lansetelor si... va las pe voi sa le descoperiti.
  Bingo, eu unul m-as feri sa emit teoreme
Kistler Helium LTA Spining  Wink  Mi s-a parut cu 10 clase peste Sakura Shukan. Cu Kistler, la un salau "cat un pix" simti tzacul strapului de zici ca da trenul peste tine.
Pt mine e clar: nu exista lanseta buna la pret "moca". [...]
la modul asta, ete inca un exemplu, pipaie lanseta Baracuda Bass (1 segment, 5-20 grame parca, 1,86 m), eu zic atat: am pescuit-o, este finisata modest dar nu taie firul sau aiurea, un mucios mi-a facut-o covrig si n-a zis nici pis. am vandut-o dar am s-o cumpar din nou.  Jamaica
Memorat

let`em live, they are part of the game!
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #53 : Vineri 09 Octombrie 2009, 10:07:40 »

ULX-ul e o lanseta super.finisajele si componentele sunt de o calitate pe care nu o sa o mai intalnesti in categoria "sub 200$" decat la extrem de putine lansete.......dar sa nu uitam ca si cormoranu e tot daiwa de ceva vreme..... Wink
baracuda bass e o alegere excelenta pentru " a doua lanseta in barca" Smiley
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Sâmbătă 10 Octombrie 2009, 09:39:11 »

[/quote author=leba] Bingo, eu unul m-as feri sa emit teoreme [/quote]

E doar o parere personala, nu e o teroema. Le-am avut pe amandoua in mana, am pescuit cu ele si am tras o concluzie. O fi Shukan-ul nemaipomenit, dar mie nu mi-a placut. Cel care l-a cumparata de la mine a fost foarte multumit de ea.

Sa inteleg ca ai schimbat St Croix pe o Baracuda?   Jenat
« Ultima modificare: Sâmbătă 10 Octombrie 2009, 09:42:18 de către bingogabi » Memorat

ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #55 : Luni 12 Octombrie 2009, 15:18:19 »

nu exista lanseta buna la pret "moca". Saptamana trecuta 2 amici si-au luat 2 scule "de salau", din clasa 150-200 lei. Una s-a rupt dupa cateva lanseuri iar celalta avea un inel care taia firul la fiecare lanseu  Risete.

Eu unu nu cred asa ceva...exista si lansete ieftine care chiar sunt bune...Iar daca o lanseta se rupe de la 2-3 aruncari ori avea defect din fabricatie ori pescarul nu a citit  instructiunile de folosire.
Am si lansete de firma dar preferata mea este un Premier Spin Clasic de la Energofish luat cu 800 mii in anii studentieii(vreo 4 ani cred).
Memorat
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #56 : Luni 12 Octombrie 2009, 15:49:58 »

ke,ke...desi nu-mi place ideea, tre' sa fiu de-acord cu tine, nici mie nu mi-a placut Shukanul.  Risete chestie de gusturi.
   [...]
Sa inteleg ca ai schimbat St Croix pe o Baracuda?   Jenat

Smiley Nope, St. Croix e o lanseta de nadejde, senzitiva si puternica. probabil ca ai pipait si tu Avidul.
  Baracuda are rolul ei, Gabi...

Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Marți 13 Octombrie 2009, 14:09:01 »

Leba, dar de noua achizitie nu zici nimic?   Love
Memorat

leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #58 : Marți 13 Octombrie 2009, 14:31:59 »

poate pe un alt topic, sa nu bruiem Sakurele Smiley  si asta dupa ce prinde niscaiva jalai Evil, ca sa nu vorbesc dejaba.
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #59 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 10:11:50 »

Daca vrei sa prinda jalai, da-o la capitan, s-o rodam oleaca la Mecca..... sugubat
Memorat

Pagini: 1 2 [3] 4 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 28 Ianuarie 2018, 17:57:59
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.