Prieteni Pescari

Sakura Shukan

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 09:37:51 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4] 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Sakura Shukan  (Citit de 41447 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #60 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 12:17:01 »

Daca vrei sa prinda jalai, da-o la capitan, s-o rodam oleaca la Mecca..... sugubat

hmmmm.....hmmmm..... Jenat Roll Eyes

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #61 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 13:12:40 »

Poate totusi vine el s-a "rodeze"....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #62 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 13:33:57 »

Eeee, punem altfel problema....nenea Leba, poate ne-o imprumuti si noua sa simtim un tzack cu un jdm... Rugaciune
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #63 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 13:58:05 »

Daca vrei sa prinda jalai, da-o la capitan, s-o rodam oleaca la Mecca..... sugubat
nu ca o invatati la prostii chinezesti si romanesti Evil
Memorat

nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #64 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 15:47:56 »

Eu, unu, nu ma bag la testat scule scumpe.Pescuiesc cu avidutzu meu......, face el fata la jalaiasi.. Fir intins
Memorat

Ungureanu Ovidiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Timisoara

« Răspunde #65 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 20:09:33 »

Leba, dar de noua achizitie nu zici nimic?   Love
spune odata despre ce e vorba ca fierb aici Roll Eyes
si cum se comporta.. ceea ce este cel mai important Tongue

PS: si dak si-a meritat banii dati
Memorat
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #66 : Miercuri 14 Octombrie 2009, 22:05:40 »

nu am pescuit-o dar am pus mana pe ea si am contemplat-o indelung.... sugubat
sincer nu i-am gasit nici un cusur(avand totusi in vedere ca e o lanseta de serie)....totul e la superlativ.
daca merita?
atata timp cat dai pe un shukan sau un avid aproape 1000 de lei,cred ca e prea ieftina! Risete
« Ultima modificare: Miercuri 14 Octombrie 2009, 22:08:16 de către adrignat » Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
pescarul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #67 : Marți 24 Noiembrie 2009, 23:24:41 »

chiar daca scriu si eu un comentariu totusi cam tarziu
sakura shukan este un bat ffff senzitiv eu il am din febroarie 2009 si l-am pescuit destul de fapt am 3 sakure 2 shukane  de 10-30 gr si 14-60 gr si un trinis de 3-10 gr
vreau sa spun ca se simte tacul chiar si atunci cand are burta firul sunt super bete si cine zice ca nu sunt bune sa se abtina de la comentarii mai ales unii care nici macar nu au tinut unul in mina
Memorat
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #68 : Vineri 18 Decembrie 2009, 22:06:07 »

m-am lamurit cu senzitivitatea acestor lansete, toti posesorii sustin cu tarie asta.
totusi, am o mare nelamurire, de ce puii mei tot aud de shukanuri rupte? ba in agataturi, ba cu jigu-n blanc, ba cutare...  nu cumva au o problema de fiabilitate?
  intreb pentru ca exista sansa de a fi un viitor posesor de asa ceva. Smiley
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #69 : Vineri 18 Decembrie 2009, 22:17:14 »

ca posesor fericit de Shukan  pot sa iti spun cu mana pe inima ca merita sa ai o asemenea lanseta .ti-o recomand pe aia de 2,58 .aia de 2,9.. mi se pare prea grosolana .cat despre Shukanuri rupte hai sa fim seriosi .......depinde cum ai grija de ea si cum tragi de ea.sper ca esti de acord ca nu am menajat-o deloc pe a mea .si in cioate  si in pesti mari !! am scos somn de 35 de kile cu ea ...la moft (ce-i drept pe o balta ).la capitolul senzitivitate i-as da un 8 spre 9.asta dupa ce am vz ce poate face un Kistler LTX   Cool.iti urez Shukane intinse !  Smiley Fir intins

p.s.: daca o rup fii sigur ca viitoarea mea lanseta va fi tot un Shukan ..de 2,58 .lanseta de Prut claaaaar!

p.s.2:inutil sa iti spun cu ce lanseta am scos avatii pe Prut in iarna asta .
« Ultima modificare: Vineri 18 Decembrie 2009, 22:22:40 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #70 : Vineri 18 Decembrie 2009, 22:30:58 »

aceiasi gama (sai spunem 2,92m si 15-45g romanesti) avidu e incomparabil mai senzitiv decit shukanu (vorbesc aici tot ca fericit posesor  Cool )
si cred ca arunca si mai departe dar e ideal cu greutati mai mici; in schimb shukanu e un bat cu adevarat pt BIG GAME(si momeli si pesti), dar pe de alta parte avidu nu lam testat inca in +10
ps la shukan nu imi place mandrina care nu se incide concentric cu blankul, ci face un mic unghi
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #71 : Vineri 18 Decembrie 2009, 22:33:55 »

e adevarat ca si Avidul e un bat fff bun ! am pus mana pe unul de ala si mi-a pacut si mie .la capitolul senzitivitate cred ca "bate " la fotofinish Shukanul.
Memorat

oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #72 : Vineri 18 Decembrie 2009, 22:50:09 »

am recitit tot topicul Wink si vad cu placere ca nu imi contrazic parerile anterioare(ce mia placut la inceput imi place in continuare, ce nu mia placut continua sa nu-mi placa dar totusi nu ma face sa renunt, parca ar fi o casnicie Risete
ps ma batea si pe mine gindul la un kistler(ca par scurt de barca), dar pina la urma cred ca am sa optez pt un all star, old school, one pices Wink

Postat pe:: Vineri 18 Decembrie 2009, 22:44:53

intre timp am scurtat cotorul la shukan, e mult mai comod si nu mi se pare sa fi pierdut din distanta Tongue
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #73 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 08:25:47 »

Kistlerul merita toti banii ! un bat de nota 10++ Wink .este clar peste All Star !! spun asta pentru ca le am pe amandoua Inger.uite aici reducere buna ,care mai tine doar o zi => [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

sorin15
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #74 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 09:16:51 »

Sustin cele spuse de Jonah despre Kistler. Eu am varianta MH de 6'9" 1/8-3/4, fast action.
L-am pescuit atat pe lac cu greutati intre 10-14g cat si pe curgator cu 14-20g.
In ambele situatii se descurca admirabil. Am scos din suvoi somn de 7,6kg si lanseta nu a dat nici un fel de semn de oboseala.
Cu toate ca la inceput imi parea prea heavy pentru pescuitul pe lac la salau Undecided( Vali poate povesti Risete ), acum o consider o lanseta pe care musai trebuie sa o am in barca.
Memorat

Sorin Buculei
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #75 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 10:31:45 »

aceiasi gama (sai spunem 2,92m si 15-45g romanesti) avidu e incomparabil mai senzitiv decit shukanu (vorbesc aici tot ca fericit posesor  Cool )
si cred ca arunca si mai departe dar e ideal cu greutati mai mici; in schimb shukanu e un bat cu adevarat pt BIG GAME(si momeli si pesti), dar pe de alta parte avidu nu lam testat inca in +10
ps la shukan nu imi place mandrina care nu se incide concentric cu blankul, ci face un mic unghi

uite, eu am testat (fara sa doresc neaparat asta  Smiley) Avidutzul meu 1/8-3/8 cu piesa din film.

n-a zis nici miau, mai mult am avut destul timp s-o studiez in drill, singura problema a fost firul de 5 livre.  Cool
   nu sunt mare fan Sakura dar din reviewuri cred ca un shukan ar putea deveni un al doilea bat de prut, langa XCLS-705-MH.
  U just never know...
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #76 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 10:42:30 »

da....fain
asa am testat si eu un rookie L p-acolo cu vreo 4-5 crapi intr-o zi..........si la fel.daca aveam fir mai gros de 5lb ii cam scoteam....... Smiley sa nu mai vb daca era in barca....
unu singur am pus pe mal asa de vreo 3 litre.am mai vazut unu putin mai mare,doi nici nu i-am vazut da nu pareau mai mari decat astia si unu m-a plimbat vreo 15 min inainte sa imi frece firu de scoicile de pe dale si sa plece.....pe asta nu l-am putut salta de pe fund si imi pleca dupa 15 min de dril cu 15-20m de fir din frana de parca era usain bolt......
dar crede-ma ca saraca sakure era indoita din cotor si totusi a dracu firaviciune nu a vrut sa plesneasca! Risete
la fel am fost martor la multiplele abuzuri la care a fost supusa sakurea ciocan a lui mazilu..........fara nici o problema le duce......asa ca astea cu ruptul.....nush ce sa zic.
daca stai sa cauti gasesti destule aviduri rupte ca sa convingi pe oricine ca nu  merita sa isi ia,si ca sunt petarde de lansete..... Wink
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #77 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 10:59:00 »

ba ignate, "Sakura ciocan a lu Pikeman"
iata deci
Sakura

http://www.prietenipescari.ro/pescuit/foto-flash/shukan-in-action-p-g168-i1423.shtml

vs

Kistler

http://www.prietenipescari.ro/pescuit/foto-flash/kistler-in-action-p-g168-i1424.shtml

a dreq ciocan sio luat si jig in blank so luptat si cu sosmoni si pike-uri, ba mie nu-mi place ii asa de rijid ca ai vazt ce patii cu el jiguri rupte si dezdoite, imi iau o bota de alun urmatoarea achizitie  Risete
« Ultima modificare: Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 11:00:47 de către Pikeman » Memorat

let the pike survive, put it back alive

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #78 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 11:01:30 »

iar vorbesti limba klingoniana Pike-ule ??!!  Shocked
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #79 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 11:17:44 »

Risete
lasa-l ma ca io inteleg ce zice..... Risete bine ca mai stie sa vb romaneste! Evil
ba pike.....tu ai valoare ma......nu conteaza cu ce dai!moare dusmanii! Rinjet
ca tot ziceai de corent........da cu ciocanu  tz-o cam tremurat chilotii pe dig ma! Risete
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
Pagini: 1 2 3 [4] 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 22 Noiembrie 2017, 21:06:39
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.