Prieteni Pescari

Sakura Shukan

Luni 25 Iunie 2018, 15:08:54 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 3 4 [5]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Sakura Shukan  (Citit de 46319 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #80 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 16:25:52 »

mai nou iti trebe scula de lebede Cool
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #81 : Sâmbătă 19 Decembrie 2009, 17:40:58 »

uite, eu am testat (fara sa doresc neaparat asta  Smiley) Avidutzul meu 1/8-3/8 cu piesa din film.

.....

Parca strangeai din buze dupa ce i-ai dat drumul  Risete
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #82 : Duminică 20 Decembrie 2009, 10:16:53 »

Nu inteleg de ce dati exemple pestii prinsi(eu am scos un chinez  de fo' 6,o kg cu Trout-ul de la Gipo iar Sorin o stiuca tot de fo' 6 kg cu acelasi bat).Mult mai importanta mi se pare a fi sesibilitatea betelor ptr.salau.Desigur in coditiile unui cocurs ,rezerva de putere  e importanta ca si in cazul existentei unor structuri.Am fost martor la cele povestite de adrignat. Va aduceti aminte cum la Darvari pescuiati in Y doar pentru drilurile la crap?
Memorat
leba
Moderator
*
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #83 : Duminică 20 Decembrie 2009, 10:27:10 »

Parca strangeai din buze dupa ce i-ai dat drumul  Risete

ntzz, cred ca ma confunzi draga, ciprinizii sunt doar prietenii mei de drill si atat. Ar trebui sa stii insa ca manevratul de pesti grosi in barca nu e un lucru usor, fie si daca meri la sala regulat. Sau nu stiai asta?... Evil  Risete

Nucule, am pus exemplul de mai sus in urma afirmatiei lui Oby: "dar pe de alta parte avidu nu lam testat inca in +10", pentru a demonstra ca avidul e un bat extrem de fiabil si care nu "caraie" in drilluri.
  Deh...la Dirvari as fi schimbat oricand stiuca aia de 4-5 kile pe un strap de 35 cm, cu capac nejte beri la dozator  Risete

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #84 : Duminică 20 Decembrie 2009, 10:29:48 »

n-am prins loc in "Y" ca inca eram cu rusoaica la visle  Inger da am tras de crapi in alta zona sugubat unde erau si destui salai Love
treaba cu rezerva de putere este necesara in agataturi si in concurs, ca intr-un pescuit "la liber"pe o balta clasica nu te grabeste nimeni sa-l scoti la poza
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #85 : Duminică 20 Decembrie 2009, 10:30:08 »

Salut Nucu ! rezerva de putere (mare) e la fel de  importanta ca senzitivitatea pe un rau cum este Prutul ! nu are sens sa detaliez pt ca se intelege de ce .probabil ca asta il interesa si pe Leba ,senzitivitatea si rezerva de putere  Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #86 : Duminică 20 Decembrie 2009, 11:26:32 »

Desigur,numai ca filmuletul e pe Manjesti!
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #87 : Duminică 20 Decembrie 2009, 12:04:05 »

Mi se pare o greseala sa-ti cumperi o lanseta cu putere mare ca sa renunti la sensibilitate, in ideea ca nu va face fata. Un peste mare il scoti si cu o lanseta light, nu-ti trebuie un par. Eu am scos un china de 20 kile, care cred ca este cel mai tare luptator dintre toate speciile de la noi, cu jig de biban, cu un Maver Straliss de 2,1m si a rezistat (e adevarat ca am tinut cu ambele maini de lanseta).
Daca nu e sensibila poti sa ai mega scula, ca degeaba o ai. Acelasi lucru e valabil si daca "ai o mana de carton"  Jenat.
E adevarat ca la salau nu prea ai ce face cu o "moliciune" dar nici sa cazi in extreme nu cred ca e bine.
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #88 : Duminică 20 Decembrie 2009, 12:40:09 »

Mi se pare o greseala sa-ti cumperi o lanseta cu putere mare ca sa renunti la sensibilitate, in ideea ca nu va face fata. Un peste mare il scoti si cu o lanseta light, nu-ti trebuie un par.

pe Prut nu cred ca scoti un peste mare cu lanseta light decat in anumite conditii! iar nu voi detalia pentru ca nu are sens ...sunteti oameni deja instruiti.si asta incercam sa spun despre Shukan mai Gabi : senzitivitate buna (la 2,58  nu la cel de 3 ) +rezerva de putere mare .simplu ,nu-i asa?
Memorat

adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #89 : Duminică 20 Decembrie 2009, 13:27:38 »

oricum o varianta mai ieftina pt rauri e morcovu....
are un defect marisor,si anume inelele.nu se taie,is usoare,arata bine......dar fasaie de deruteaza liliecii in zbor!!!mai ales cand esti in dril! Cool in plus cam la una din 3 rasina de pe matisaje e destul de neglijent aplicata.... Trist e foarte mare pacat pt asa un blanc reusit!
eu am varianta 7'6" MH........si sunt mai mult decat multumit de ea.
asta daca nu te deranjeaza culoarea pt semnalizat aterizarea avioanelor.......
plus ca la ora asta costa aproape jumate cat un avid sau shukan
Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #90 : Duminică 20 Decembrie 2009, 14:57:01 »

...si asta incercam sa spun despre Shukan mai Gabi : senzitivitate buna (la 2,58  nu la cel de 3 ) +rezerva de putere mare .simplu ,nu-i asa?
[/quote]

Ok Boss  Jamaica  dar cred ca ai remarcat ca, Kistler (ma refer de la  LTA in sus), e cu cateva clase peste Shican  Risete
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #91 : Duminică 20 Decembrie 2009, 16:59:42 »

..

Ok Boss  Jamaica  dar cred ca ai remarcat ca, Kistler (ma refer de la  LTA in sus), e cu cateva clase peste Shican  Risete

categoric da !! Kistlerul e lanseta perfecta de shalau din barca!! ! Rinjet sa-i dea Dumnezeu sanatate lui Vali ca el mi-a "pus" Proculin in ochi  Risete Cool
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #92 : Duminică 20 Decembrie 2009, 18:54:03 »

...si asta incercam sa spun despre Shukan mai Gabi : senzitivitate buna (la 2,58  nu la cel de 3 ) +rezerva de putere mare .simplu ,nu-i asa?

[/quote]

ba, ati dato in balarii total, aci se discuta de sakura shukan si pescuit pe rauri mari, se intervine cu Kistlere si balti, hai ca ii data de gatd total deja, cu Morcovu si Avidu e ok paralale , dar kistlere si altele si finetze nu mai inteleg, ce finete iti trebe pe Olt cand curge ca dreq si ai nevoie de 20-28 gr de la un Kistler?  Risete chiar ii cu cateva clase Kistler peste Shukan si Sakura Rookie ii cu cateva clase peste Kistler nu? doar ca cu Rookie dau la biban si cu Kistler la jalau si cu Shukan la Somn si Avat in suvoaie...un beginer ar intelege perfect tarciu-parciu de l-ati creat aci  Risete
Memorat

let the pike survive, put it back alive

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #93 : Duminică 20 Decembrie 2009, 19:20:36 »

mah turbatule un om inteligent ar citi printre randuri   Rinjet.si ar intelege ceva din toata aiureala asta !
Memorat

Pagini: 1 ... 3 4 [5]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.061 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 20 Iunie 2018, 12:30:28
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.