Prieteni Pescari

A divulga sau nu locuri.....

Duminică 24 Septembrie 2017, 04:21:46 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: A divulga sau nu locuri.....  (Citit de 40447 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #40 : Miercuri 01 Septembrie 2010, 08:47:39 »

Despre Cralusso nu am decat 2 cuvinte "JOS PALARIA"( indiferent de tip : Bolo, Surf, Capri, Spirit, Rocket ( eu pe astea le-am testat)). La inceput m-am cam chinuit ( cu Bolo si Surf) , dar din momentul in care le-am prins semcheria,..., vorba aia : "TRAI PE VATRAI".
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #41 : Miercuri 01 Septembrie 2010, 09:32:35 »

da, sunt bestiale cand te obisnuiesti cu ele  Aplauze eu pescuiesc cu 2 modele Bubble si Torpedo Tuning.Primul model iti da voie sa misti montura in curent pentru a favoriza muscatura(mere la scobar,morunas)si ultima sta fixa in curent(pentru mreana,platica)
Memorat
pescaradauti
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Sâmbătă 06 Noiembrie 2010, 05:25:16 »

DA! sa divulgam locurile. eu 1 sunt de acord. cu toate ca eu traiesc sa pescuiesc nu pescuiesc ca sa traiesc. asta-i citat de la un prieten forumist.
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Luni 30 Mai 2011, 22:14:21 »

e frumos sa dai din casa si cand mergi la pescuit sa gasesti pe altul in paradisul tau.

prefer sa-si caute fiecare locul de pescuit dupa aptitudinele lui.
Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Marți 26 Iulie 2011, 13:52:37 »

nu cred ca locurile"salbatice"sunt desconspirate asa usor --si nu doar la noi!!!
eu unul nu le prea spun, sau daca le spun,,o fac prin pm ,cu prieteni de incredere!!
Memorat
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #45 : Miercuri 27 Iulie 2011, 22:20:07 »

Salut!

... depinde. Daca e vegetatie multa pe mal se observa poteca, indiferent de ce ai face nu poti sa nu calci buruiana, se observa mai ales daca-i din cea batrana, cel putin eu asa mai gasesc locuri. Insa.. pentru a descoperi un loc trebuie doar sa ai vointa de a intra prin balarii si de a merge cat vezi cu ochii, in special pe cursul raului - asa se descopera locurile BUNE, desigur... ar fi de preferat sa se incerce de cel putin 3 ori fiecare loc, in "sedinte" diferite, doar asa s-ar putea numi "loc" bun.. eu am avut probleme cu acceptarea unui loc din cauza animalelor, fie dadeam cand soseam de cormorani, vidre sau ...

Spor si numai bine!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
costache
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Marți 28 Februarie 2012, 01:03:52 »

fir intins pe 2011 la toata lumea! nu prea inteleg chestia cu locurile de pescuit personale pe prut,sincer sa vina cineva peste mine sa strang ca e locul lui de pescuit m-ar indispune in asa fel incat persoana respectiva nu ar mai vedea locul de pescuit cel putin o luna din motive medicale Rinjet.ideea e ca nu tre sa te certi cu lumea de la un loc de pescuit.eu de exemplu nu stiu daca trage pestele la comfluenta si vreau sa verific, cand ma suna vreun pescarus si ma intreaba daca am mai fost la prut ii raspund politicos:da,am fost,pescarusul ghidus ma intreaba unde,ii zic:la comfluenta,si intrebarea de 1000 de puncte:ai prins?eu de colo,asa si asa,: <><4 crapusori,cel mai mare 2,5kile,un somotel la 3.5kile,si 2 mrene la kil,pescarusul intra in trepidatie,aude numai clopotei,si cere detalii despre momeala, eu cuminte exemplific:bob,cub,rama neagra,bob cu viermi,etc.pescarusu dimineata la 4 este pe loc,cu sunetul clopoteilor in urechi.pe   la3 dupa amiaza il sun(sta daca nu ma suna elintre timp sa mai cera detalii,in caz ca nu prinde nik)daca treaba e buna ma duc si io,daca nu nu are rost Evil sa ard gazul de pomana

Postat pe:: Marți 28 Februarie 2012, 00:51:52

fir intins pe 2012!
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #47 : Marți 28 Februarie 2012, 17:31:31 »

dute tu cu pescarusul tau cormoranule Evil
ps.vezi ca la confluenta(orice confluenta) pescuitul e interzis Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
tim
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #48 : Marți 28 Februarie 2012, 18:03:44 »

Vezi ca el pescuieste la coMfluenta,asa ca legea nu e pt el  Evil Si la cat prinde deja e pelican.
Memorat
the Very
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #49 : Vineri 02 Martie 2012, 23:56:48 »

@Costache

In primul rand da-mi voie sa-ti spun ca esti ROMAN!!!
In al 2-lea rand te intreb politicos: De ce ti-ai facut cont pe PRIETENI !!! !!! pescari? Din ce vad ai o atitudine de dusman(roman in general, subliniez in general) care e total neconforma cu intentiile pozitive de informare/comunicare/constientizare/socializare/relaxare dezvoltate de forumul asta.
Si 3, ca sa-mi zic naduful tot, esti genul de personaj des intalnit, care, fara voia dar cu fapta lui ma face sa-mi doresc sa emigrez.

Iti doresc doar bine,
Departe de mine!

ROMANE!
Memorat
codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #50 : Luni 09 Aprilie 2012, 09:50:01 »

DA! sa divulgam locurile. eu 1 sunt de acord. cu toate ca eu traiesc sa pescuiesc nu pescuiesc ca sa traiesc. asta-i citat de la un prieten forumist.
pina ce nu se generalizeaza si la noi pescuitul de placere si nu cel de foame, nu cred ca baltile si raurile noastre vor avea atractie. Pina ce braconajul, inclusiv cel din delta, nu se ''rarefiaza, pina ce conceptia fiecarui pescar nu se modifica, degeaba mai vorbim de locuri de pescuit divulgate sau nedivulgate. nu sunt un mare pescar si nici nu vreau sa devin, in schimb imi place sa traiesc pe malul apei experiente placute, nu sa platesc taxe de pescuit pt balti de tip fintina, azotate,hranite,ape scazute sau mai stiu eu care tehnici ''de seductie'' negative:D.
si asa, din astfel de ratiuni, divulgarea sau nu de locuri de pescuit cade in desuet sau devine utopica....parerea mea...dar, ce stiu eu....
fire intinse pe 2012, daca om avea unde sa le intindem...
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
adi.popa
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Marți 04 Septembrie 2012, 16:50:13 »

Salutari tuturor,

Pentru cei care cunosc si nu ii deranjeaza sa "divulge" locuri, ma intereseaza o balta buna unde se prinde in buzau, sunt novice in pescuit si nu cunosc zona insa am inteles k este foarte frumoasa si vrea sa ajung si eu pe acolo...
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #52 : Miercuri 05 Septembrie 2012, 09:33:19 »

Salutari tuturor,

Pentru cei care cunosc si nu ii deranjeaza sa "divulge" locuri, ma intereseaza o balta buna unde se prinde in buzau, sunt novice in pescuit si nu cunosc zona insa am inteles k este foarte frumoasa si vrea sa ajung si eu pe acolo...

sărata monteoru e bine?

într-o altă ordine de idei eu m-am cam săturat să fac curat după alții! acum pescuiesc la barboși!
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #53 : Miercuri 05 Septembrie 2012, 22:07:09 »

bun locul la Sarata Monteoru, cel mai mult e in piscine dupa 22 .. si fara sutiene;)
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #54 : Sâmbătă 24 Noiembrie 2012, 01:00:11 »

eu m-am ars deja la prut cu divulgatul Smiley data viitoare cand o mai patesc, promit ca ma duc intr-o noapte si tai vreo 3 copaci si ii arunc in apa in intregime.
Memorat

Fishing Tools - Revistă de pescuit sportiv
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #55 : Marți 12 Martie 2013, 21:47:25 »

eu am divulgat multe locuri chiar pescuiam linga ei ii intrebam de unde stiu locul ei ziceau E unul pe net ce ne da locuri {prost} ma deranja galagia si mizeria lor atit ca in juvelnic zero dar la locurile unde eu muncesc sa le fac nu trimit pe oricine nu fiti rautaciosi fratilor e normal uneori sa nu le zici pt ca eu fac talpa si cite o zi pt a marca un loc si apoi sal amenajez (DAR)??>>>fir intins
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #56 : Miercuri 13 Martie 2013, 07:03:03 »

si pe care" net" ai dat locuri la altii?ca aici pe forum in 20 de postari...
Memorat
SorinPescarul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Miercuri 13 Martie 2013, 11:07:59 »

http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,3767.0/
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #58 : Miercuri 13 Martie 2013, 13:50:22 »

si pe care" net" ai dat locuri la altii?ca aici pe forum in 20 de postari...
Domnule gelu , decat sa numeri postarile  ( care sunt mai putin importante ) daca erai atent deja vedeai 3 locuri "divulgate" cum ziceti voi ^_^.Mai multa atentie la mesaj decat la numarul de postari .. Parerea mea .FIR INTINS !
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Miercuri 13 Martie 2013, 20:03:58 »

a nu confunda un loc de pescuit cu locuri publice...
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 31 Iulie 2017, 02:18:37
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.